Sycylia

Za chwilę rozpoczną się ferie zimowe, ale nie wszyscy przepadają za panującą w Polsce aurą. Tęsknota za słońcem zachęca, by wyjechać na urlop tam, gdzie jest ciepło. Wakacje w styczniu i lutym będą doskonałym pomysłem na odpoczynek i naładowanie baterii. Gdzie warto się wybrać? Podsuwamy atrakcyjne miejsca, które trzeba zobaczyć!

Sycylia

Włochy to kierunek, który jest bardzo często wybierany przez turystów. Jednak by uniknąć ich tłumów w Rzymie czy Wenecji, polecamy piękną wyspę. Sycylia znana jest nie tylko z soczystych pomarańczy. A sama Sycylia to nie tylko słynne Palermo, ale inne, atrakcyjne miasta, które warto zobaczyć. Średnia temperatura zimą waha się tam od 15 do 19 stopni. Jest więc ciepło i przyjemnie, zupełnie jak wiosną. Do tego doliczmy piękne widoki, wulkan i oczywiście włoską kuchnię, która nie ma sobie równych. Linie lotnicze oferują wiele lotów z Polski na Sycylię, w dodatku w atrakcyjnych cenach. Co do kosztów pobytu, są one zdecydowanie niższe niż np. w Rzymie.

Malta

Kolejna wyspa, równie wyjątkowa jak Sycylia. Państwo położone na Morzu Śródziemnym powita nas pogodną aurą, idealną na zwiedzanie. Wyspa ma swój niepowtarzalny klimat. Łatwo się po niej poruszać. Będąc na Malcie, warto wybrać się na inne, położone nieopodal wyspy czy malownicze zatoki. Turystów zachwycą nie tylko piękne plaże, ale także starożytne świątynie i inne historyczne obiekty. Malta to także miejsce z wieloma kościołami, które również są godne uwagi ciekawego turysty. Loty nie należą do najtańszych, ale najlepiej śledzić promocje linii lotniczych.

Egipt

Egipt zadowoli tęskniących za gorącym słońcem. Styczeń czy luty będzie idealną porą, by wybrać się na egipską przygodę. Sezon trwa cały rok. Woda nawet w styczniu ma temperaturę powyżej 20 stopni. Można więc plażować na całego. Turyści zwykle wybierają znane kurorty, a biura podróży oferują atrakcyjne wycieczki w takie miejsca, także zimą.

Maroko

Choć klimat jest tam zróżnicowany i tak warto jechać do Maroko. Zima jest najlepszym okresem na zwiedzanie tego orientalnego zakątka. Maroko to mnóstwo kolorów, aromatów, przypraw i smaków, które z pewnością pozostaną w pamięci zmysłów. Noc na pustyni czy przejażdżka wielbłądami to tylko niektóre z atrakcji tego kraju. A ponadto mieszanina kultur, która dostarczy wielu niesamowitych wrażeń.

Cypr

W zimie na Cyprze nie ma upałów, ale i tak jest na tyle ciepło, że każdy Polak powinien być zadowolony. W dodatku Cypr oferuje także zimowe szaleństwo na stokach, gdyż w górach trwa sezon narciarski. Temperatura oscyluje wokół 17-30 stopni. Jadąc na Cypr w styczniu czy w lutym, najlepiej zaplanować sobie zwiedzanie, gdyż o tej porze często obserwuje się tam opady deszczu.

Izrael

IzraelIzrael to równie ciekawe pod względem kulturowym i atrakcyjne pogodowo państwo. To prawdziwa kolebka religii. Jerozolima to obowiązkowe miasto, które trzeba zobaczyć. Klimat śródziemnomorski oferuje pyszne oliwki czy winogrona. W Izraelu zobaczymy nie tylko zabytki czy plaże, ale także pustynię. Doświadczymy innych kultur oraz religii całego świata.

Katarzyna Antos