Kultura Najnowsze Styl życia

Pokaż serce

pokaż serce

W niedzielę 14 stycznia czeka nas kolejny finał WOŚP. Dla wielu ludzi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zrobiła mnóstwo dobrego. Każdego dnia ludzie korzystają ze sprzętu, zakupionego przez fundację. W 2018 pokaż serce, nie bądź obojętny i wesprzyj WOŚP.

Już 26 finał

Aż trudno uwierzyć, że najgłośniejsza orkiestra świata gra po raz 26. Jurek Owsiak i jego świta zaczynali w czasach, które były dla Polski trudne. I mimo wielu przeciwności losu, rok po roku coraz więcej osób decydowało się na wspólne garnie, czyli pomoc. Symbolem orkiestry jest serce, gdyż każdego roku, miliony ludzi udowadnia, że ma naprawdę wielkie serce i przede wszystkim chęć pomocy innym. I choć przeciwników nie brakuje, siła dobrych ludzi jest tak mocna, że nie da się jej pokonać. Z roku na rok bite są rekordy zebranych pieniędzy, a szpitale otrzymują sprzęt, który ratuje ludzkie życie. Chyba nie ma w Polsce szpitala, który nie byłby choć w minimalny sposób wyposażony w sprzęt oznaczony słynnym serduszkiem. Rządzący powinni uczyć się od Jurka Owsiaka, jak prawidłowo wspierać służbę zdrowia. 26. finał wystartuje w niedzielę 14 stycznia, choć w wielu miastach już w piątek rozpocznie się wielka rozgrzewka w postaci przeróżnych wydarzeń, takich jak spektakle, wystawy czy koncerty.

Jedyna taka niedziela w roku

14 stycznia będzie wyjątkowym dniem roku 2018, właśnie przez finał WOŚP. Zawsze przypada on na niedzielę, a okres związany jest ze świętami, który przecież tak pozytywnie się kojarzy. Zimowa aura jest więc niestraszna wolontariuszom, którzy tłumnie wyruszają zbierać datki. W tym roku Orkiestra zagra dla najmłodszych, a konkretnie dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Wolontariusze zaopatrzeni w zaplombowane puszki i specjalne identyfikatory będą przechadzać się ulicami miast w całej Polsce, a nawet poza jej granicami. Już kolejny raz zagrają bowiem także sztaby w wielu miastach na świecie. Niezwykle ciekawą formą wsparcia są aukcje internetowe, na których można wylicytować nie tylko przedmioty. To prawdziwa gratka dla osób, które chcą wesprzeć WOŚP nie tylko przez wrzutkę do puszki.

Aukcje WOŚP

WOŚPCo roku ogromne zainteresowanie wzbudzają aukcje WOŚP. Oprócz biżuterii, obrazów czy autografów gwiazd można znaleźć dość ciekawe, a niekiedy nawet zaskakujące aukcje. W tym roku można wylicytować suknię Dody, w której wystąpiła na KFPP 2017 w Opolu czy komplet wizytowy Pierwszej Damy – Agaty Dudy. Na wyróżnionych aukcjach znajdziemy także bilety na mecze, do teatru czy propozycje wspólnego gotowania w tv lub ze znanymi kucharzami. Można wylicytować także interesujące spotkania, szkolenia czy kursy, w tym kurs tańca. Poszukujący nietypowej pamiątki z 26. finału WOŚP mogą wziąć udział w akcji, na której są buty czy oddech Jurka Owsiaka. Nie brakuje aukcji gwiazd z programu Azja Express czy stacji TTV. Warto przejrzeć wszystkie propozycje, by przekonać się, jak dużo serca ludzie z różnych branży i środowisk pokazują dla WOŚP.

Finał 26. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jak co roku zwieńczy światełko do nieba oraz koncert gwiazd.

Katarzyna Antos

Komentarze (7)

pati25

5 lat temu

Warto wspierać WOŚP.Może i nam kiedyś potrzebny będzie taki sprzęt medyczny

linea

5 lat temu

Zawsze dokładam parę groszy od siebie dla orkiestry. W tym roku spędziłam pół dnia w naszym domu kultury, gdzie odbywały się koncerty i licytacje.
Super zabawa i gorąca atmosfera. Mój Mężczyna jak co roku wystepował na scenie wspierając w ten sposób WOŚP.

  ewalub

  5 lat temu

  W nawiązaniu do tych licytacji- bardzo dużo znanych osób przekuje coś na ten cel i jest to super, ale zastanawiam się, czy poza taką formą pomocy robią coś jeszcze? Bo co z tego, że ktoś przekaże np. sukienkę, skoro „normalni” ludzie nie są w stanie wylicytować jej za jakąś znaczącą sumę, którą taka sławna osoba mogłaby spokojnie przekazać bezpośrednio

   linea

   5 lat temu

   Normalna osoba nie jest w stanie brać udziału w licytacji. To jest niestety zabawa dla tych, którym lepiej sie powodzi. A szkoda…

Tess

5 lat temu

Przed kościołem młodzież zbierała pieniądze i jak też co roku dołożyłam od siebie. Dużo ludzi dawało pieniądze, widać było, że każdy był przygotowany i popiera tę składkę.

ewalub

5 lat temu

Popieram. Sami korzystaliśmy ze sprzętów zakupionych przez Orkiestrę.

Mindi

5 lat temu

Oczywiście moja rodzina wzięła udział w WOŚP, daliśmy datki do puszek, które nosila młodzież. To wielka akcja i chętnie biorę udział bo zawsze udaje się wspomóż ludzi potrzebujących szczególnej pomocy, w tym roku maleństwa.

Zostaw komentarz