Uroda

Nawet 7 lat młodziej w 4 dni. O liftingu twarzy

lifting twarzy

Lifting twarzy to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą zatrzymać czas. Piękny i młody wygląd jest obecnie bardzo pożądany, a dzięki liftingowi praktycznie każdy ma szansę odjąć sobie lat. Zabieg polega na podciągnięciu skóry, usunięciu jej nadmiaru i nadaniu twarzy młodszego wyglądu. Lifting może być wykonywany u osób po 30 roku życia, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Na czym polega lifting twarzy?

Najprościej mówiąc, lifting ma za zadanie poprawić wygląd twarzy – przede wszystkim podnieść opadające kąciki ust, obwisłe policzki i zaradzić problemowi nadmiaru skóry. Celem zabiegu jest sprawienie, by młody wygląd utrzymywał się mimo upływu lat. To także sposób na podniesienie swojej samooceny i zmienienie nastawienia do swojego ciała. Po zabiegu można nabrać pewności siebie i zyskać dobre samopoczucie.

Jak wygląda zabieg?

Lifting twarzy jest zabiegiem wymagającym i skomplikowanym. Podczas jego wykonywania od chirurga plastycznego wymagane jest ogromne skupienie oraz precyzja. Przeprowadzany zabieg nie polega jedynie na usunięciu nadmiaru skóry, ale również na podwieszeniu mięśni mimicznych twarzy i szyi oraz dodatkowo na usunięciu warstwy tkanki tłuszczowej. Jak wyczytamy na stronie kliniki Aesthetic Med – lifting twarzy rozpoczyna się od nacięcia skóry w okolicach skroni, w miejscu, na którym znajdują się włosy. Dzięki temu ślady po zabiegu są praktycznie niewidoczne – włosów nie goli się, ale w obrębie nacięcia czesze się je na boki i najwyżej nieco skraca. W dalszej kolejności dokonywane są nacięcia, a także skracany jest nadmiar skóry, dzięki czemu twarz zacznie wyglądać znacznie młodziej, a skóra będzie mogła się wygładzić. Skóra i tkanka tłuszczowa są unoszone od podstaw mięśni i tkanki łącznej tak daleko do przodu, jak jest to konieczne, by pozbyć się problemu luźnej skóry. Tym samym zanikają zmarszczki, poprawie ulega również zarys twarzy. Zabieg kończy się zakładaniem drenaży, które umożliwią kontrolę krwawień. Potem pacjenci musza już tylko czekać na zniknięcie opuchlizny, by móc cieszyć się nowym, młodszym wyglądem. Po operacji możliwy jest efekt odmłodzenia o 5, a nawet 10 lat, przy czym zachowana musi być mimika oraz naturalne zmarszczki, by efekt końcowy prezentował się naturalnie.

Dla kogo jest lifting twarzy?

Na zabieg liftingu twarzy zwykle decyduje się kobiety mające około 50 lat, jednak coraz częściej pojawiają się również pacjentki młodsze. W przypadku pań w wieku około 30 czy 40 lat taki zabieg przeprowadzany jest zazwyczaj na mniejszą skalę, ponieważ w tym wypadku wymagana jest mniejsza ilość poprawek mających na celu usunięcie zmarszczek i nadmiaru skóry. Liftingowi twarzy powinny poddać się przede wszystkim osoby, które źle czują się ze swoim wyglądem i chcą wyglądać nieco młodziej. Zabieg ten niesie ze sobą wiele zalet. Prócz doskonale widocznego efekty odmłodzenia i poprawy kondycji skóry czy lepszego wyglądu rysów twarzy następuje odnowa psychiczna. Pacjenci mogą czuć się o wiele śmielsi, bardziej pewni siebie, a tym samym znacznie podwyższyć swoją samoocenę.

Wady i zalety zabiegu

Lifting twarzy nie ma wielu wad. Najczęściej wśród negatywnych stron takiego zabiegu wymienia się skutki uboczne, które, choć bardzo rzadko, to jednak mogą mieć miejsce – przede wszystkim krwawienie, krwiaki, sińce, infekcje, utrata czucia w twarzy spowodowana przejściowym lub trwałym uszkodzeniem nerwu twarzowego. Do innych negatywnych konsekwencji liftingu należą blizny, utrata włosów wokół nacięcia, asymetria twarzy, martwica. Bezpośrednio po liftingu twarzy pojawia się także ból, obrzęk oraz zasinienie w okolicach powiek dolnych i policzków. Czasami dla osiągnięcia odpowiedniego efektu mogą być konieczne także dodatkowe zabiegi takie jak lifting szyi, operacja powiek czy wstrzykiwanie tłuszczu autologicznego. Zalet zabiegu jest jednak znacznie więcej niż wad. Przede wszystkim możliwe jest zyskanie pewności siebie i lepszego samopoczucia. Nie bez znaczenia jest także efekt, jakiego nie przyniosą żadne inne zabiegi – znacznie młodszy wygląd. Skóra staje się wyraźnie gładsza oraz bardziej jędrna, a kontur twarzy wyraźnie poprawiony. Wyostrzają się także rysy. Dzięki liftingowi twarzy następuje także znaczne zniwelowanie zmarszczek, wygładzenie czoła czy podniesienie opadających brwi. Ponadto lifting twarzy nie wymaga długiej rekonwalescencji – pacjent może wrócić do codziennych zajęć nawet po 3 dniach, co oznacza, że efektem wyraźnego odmłodzenia można się cieszyć po zaledwie 4 dniach. Ważne jedynie, by pamiętać o noszeniu specjalnej maski jeszcze przez dwa tygodnie po zabiegu.

Artykuł partnera

Komentarze (8)

Mindi

5 lat temu

Miałam nadzieję, że to będzie bardziej naturalny sposób na lifting twarzy w postaci maseczki czy masażu twarzy. Na tego rodzaju lifting się nie zdecyduję ponieważ mam tendencję do tworzenia się blizn.

Pani Ania

5 lat temu

wiem, ze teraz nici liftingujace sa caraz lepszej jakosci i sa mniej inwazyjne, ale zabiegi ujedrniajace typu laserowego tez mnie bardzo przekonuja. Wiem, ze dobrze się je wykonuje w salonie vesuna w Krakowie.

pati25

5 lat temu

Lifting twarzy-o nie.Nie poddałabym się termu zabiegowi.Za bardzo inwazyjny i może mieć jakieś konsekwencje.Wolę postawić na kremy przeciwzmarszczkowe.Kwasy też dają wspaniałe efekty 🙂

    ewalub

    5 lat temu

    Też bałabym się tego zabiegu. Przynajmniej teraz tak uważam, bo kto wie jak będę myśleć za kilka lat? Póki co inwestuję w kremy.

Danusiate

5 lat temu

Bałabym się takiego inwazyjnego zabiegu, zresztą nie widzę sensu w tym, aby walczyć o młodość za wszelką cenę. W końcu nawet gdybym ponaciągała sobie wszystko, co się da – i tak nie będę już wyglądać jak dwudziestolatka (ani nawet jak trzydziestolatka) 🙂 Są znacznie mniej inwazyjne sposoby na odmłodzenie –
jak choćby wspomniany kwas hialuronowy.
Ja odkryłam jakiś czas temu, że prawdziwe cuda z moją skórą robi peeling wykonywany z sody oczyszczonej zmieszanej na papkę z olejem (lnianym, kokosowym lub nawet zwykłym rzepakowym) – koleżanki zauważyły, że mam o wiele gładszą skórę i znacznie zmniejszyły się przebarwienia.

eleonora

5 lat temu

Lifting twarzy jest dla mnie zbyt inwazyjnym zabiegiem.

marianna

5 lat temu

Nie jestem przekonana do liftingu, wstrzykiwanie kwasu hialuronowego to co innego;)

ewalub

5 lat temu

„Lifting twarzy nie ma wielu wad” a po tym zdaniu cała ich lista 🙂 Chyba jednak postawię na kremy przeciwzmarszczkowe 🙂

Zostaw komentarz