Felietony Najnowsze

Egzotyczne wakacje Polaków

Egzotyczne-wakacje-Polaków

Z biegiem lat zmienił się dostęp do zagranicznych podróży. Częściej wybieramy zagraniczne wakacje. Egzotyczne wakacje Polaków nikogo już nie dziwią. Jakie miejsca wybieramy na wakacyjne urlopy?

Wakacje zbliżają się ku końcowi, ale nie dla wszystkich. Studenci mają wolne do końca września, a niektórzy dopiero planują urlopy, które spędzą wraz z początkiem jesieni. Wyjazd po sezonie jest zdecydowanie tańszy. Do tego dochodzi niższa temperatura w wielu krajach oraz mniejszy tłok w kurortach. Wybór wycieczek zagranicznych jest ogromny. Można jechać do wielu odległych zakątków świata, czym kuszą liczne biura podróży.

Egzotyczne wakacje Polaków

Coraz częściej wybieramy wypoczynek za granicami naszego kraju. Wyjeżdżamy, ponieważ chcemy zakosztować odrobiny egzotyki. Zagraniczne wakacje bardzo często są mniej kosztowne niż pobyt nad polskim morzem. Polaków stać na tego typu wyjazdy, w porównaniu do sytuacji ekonomicznej sprzed kilkunastu lat. Większe możliwości finansowe i komunikacyjne umożliwiają egzotyczne wakacje. W podróże udają się zarówno osoby młode jak i starsze. Niektórzy nawet nie znają podstaw obcego języka, a mimo to udają się na zasłużony wypoczynek poza Polskę. Gdzie Polacy wypoczywają najchętniej?

Moje greckie wakacje

Grecja, mimo panującego kryzysu nie może narzekać na brak turystów w postaci naszych rodaków. Polacy bardzo chętnie wybierają greckie wyspy na wakacje. Przelot samolotem i możemy znaleźć się na jednej z malowniczych wysp. Mykonos, Paros, Kreta czy Rodos – to tylko niektóre z miejsc, które zachwycają swoimi widokami. Śródziemnomorski klimat i magia mitologii to coś, co znajdziemy wśród starożytnych zabytków. W Grecji pozwiedzamy i odpoczniemy, dlatego turyści tak chętnie wracają do tych miejsc.

Tajemnice Egiptu

Egipt cieszy się dużą popularnością wśród polskich turystów. Spotkać można ich zarówno podczas wycieczek przy piramidach oraz w licznych kurortach. Afrykański klimat sprzyja spędzaniu czasu przy basenie i drinkach. Dla zwolenników tego typu relaksu Egipt to istny raj. Egzotyczne wakacje Polaków w Egipcie to już standard. Ci, którzy pragną odkryć jego tajemnice koniecznie muszą się tam wybrać.

Azjatyckie klimaty

tajlandia

Tajlandia to jedno z państw, położonych w Azji, które także wybierają na wakacje Polacy. Piękne plaże, egzotyczna roślinność i malownicze zatoki przyciągają wielu turystów. Nieustannie tętniący życiem Bangkok proponuje odkrywanie nowej kultury, smaków i zapachów. Liczne kluby i sklepy kuszą neonami. Polacy pragną zakosztować egzotyki, a Tajlandia jest idealnym rozwiązaniem.

Egzotyczne wakacje Polaków obejmują jeszcze wiele innych zakątków. Wyjazdy za granicę są okazją nie tylko do wypoczynku ale także do poznania świata i odległych miejsc, znanych niektórym tylko z kolorowych magazynów i przewodników. Dla wielu są oderwaniem od szarej, polskiej rzeczywistości i spełnieniem marzeń.

Komentarze (2)

sirena46

8 lat temu

Myślę, że Polacy w te rejony wyjeżdżają cały rok. Przede wszystkim jest to spowodowane gwarantowaną pogodą. Ja bym jeszcze dodała Tunezję tam też udaje się wielu Polaków. Ale w tym roku w te egzotyczne kierunki wyjechało mniej osób. Jest to spowodowane sytuacją polityczną i zamachami w turystycznych kurortach Egiptu czy Tunezji.

eve

8 lat temu

rzeczywiscie Egipt I Grecja sa modne ,ale chyba powoli sie przejadaja ,ludzie wyjezdzaja rowniez na Skandynawie,Madera ,Porugalia sa bardzo modne, Hiszpania

Zostaw komentarz