Babskie sprawy Styl życia

Gdzie jechać na wakacje?

Wciąż nie wiesz, gdzie i kiedy jechać na urlop? Wybrać Polskę, czy ciepłe kraje? Rezerwować z wyprzedzeniem, do ostatniej chwili wyczekiwać na last minute, czy może jechać w ciemno? Pomagamy w rozwiązaniu wakacyjnych dylematów.

Wciąż nie wiesz, gdzie i kiedy jechać na urlop? Wybrać Polskę, czy ciepłe kraje? Rezerwować z wyprzedzeniem, do ostatniej chwili wyczekiwać na last minute, czy może jechać w ciemno? Pomagamy w rozwiązaniu wakacyjnych dylematów.

Polska czy zagranica?

Tradycyjnie, turyści decydujący się na spędzenie wakacji w Polsce, wybierają pomiędzy morzem, jeziorami lub górami.

Wybrzeże Bałtyku jest skarbnicą jodu, ma niewątpliwy urok (jeszcze) dzikich plaż, oferuje zabytkowe miasta, np. Gdańsk, jednak absolutnie nie daje gwarancji słonecznej i ciepłej pogody. Zwolennicy zdobywania górskich szlaków, najczęściej odwiedzają Tatry, lub obecnie modne, choć zdecydowanie bardziej tajemnicze i na szczęście jeszcze niekomercyjne Bieszczady.

Wakacje w Polsce mają niewątpliwy urok, jednak nie gwarantują pogody, a cenowo wcale nie wychodzą taniej niż zagranicą.

Na podstawie ofert biur podróży i najchętniej kupowanych wycieczek zagranicznych, możemy wymienić kraje, które Polacy pokochali najbardziej. Przez długi czas Egipt był prawdziwą mekką polskich turystów, jednak trudna sytuacja polityczna w krajach arabskich (Arabska Wiosna Ludów) sprawiła, że turyści z mniejszym entuzjazmem podchodzą do kurortów Morza Czerwonego.
Obecnie swój renesans przeżywa Bułgaria, niezmiennie popularna jest także Chorwacja, a turystyczną zachwycającą, ale niekomercyjną ciekawostką jest Czarnogóra.

Najpopularniejsze kierunki zagranicznych wyjazdów:

  • Bułgaria
  • Turcja
  • Egipt
  • Grecki wyspy
  • Chorwacja
  • Hiszpania
  • Tunezja


Decydując się na wyjazd z biurem podróży, KONIECZNIE należy wcześniej sprawdzić rzetelność, czy zabezpieczenie finansowe owego biura, np. na stronie Polskiej Izby Turystyki. Wszystko po to, aby ograniczyć do minimum możliwość bycia „ofiarą” nieuczciwego biura podróży. W ostatnich tygodniach wszystkich nas zaskoczyła fala upadków biur podróży, dlatego warto być ostrożniejszym niż zwykle.

Później znaczy lepiej?

Bardzo popularne jest czekanie do ostatniej chwili z zakupem wczasów, dzięki czemu możemy oszczędzić sporo pieniędzy. Oferta last minute to okazja dla biur podróży, żeby zapełnić wolne miejsca w hotelu i samolocie, a dla potencjalnych turystów – możliwość kupna wczasów w bardzo atrakcyjnej cenie.

Warto jednak podkreślić, że dużo łatwiej jest znaleźć atrakcyjną ofertę dla pary, a nie dla większej ilości osób.

Drogie Panie, gdzie najchętniej jeździcie na wakacje?

A może już byłyście na urlopie w tym roku? Czekamy na Wasze wakacyjne wspomnienia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *