Zbyt duże nagromadzenie tkanki tłuszczowej to zmora każdej kobiety. Dzięki lipolizie można pozbyć się nadwagi bez konieczności robienia bolesnych operacji plastycznych. Jak działa lipoliza?

Co to jest lipoliza?

Zabieg lipolizy polega na wstrzykiwaniu w konkretne miejsca na ciele preparatu o nazwie fosfatydylocholina. Środek dociera bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, gdzie doprowadza do rozerwania komórek tłuszczowych.

Tkanka tłuszczowa jest rozbijana na trójglicerydy i kwasy tłuszczowe, które są następnie transportowane do wątroby, rozkładane i wydalane z organizmu. Dawkę fosfatydylocholiny oraz miejsca, do których zostanie wstrzyknięta, ściśle określa lekarz. Wszystko odbywa się w znieczuleniu miejscowym, za pomocą cieniutkich igieł i jest zupełnie bezbolesne.

Dla kogo lipoliza?

Lipoliza polecana jest wszystkim, którzy borykają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w konkretnych miejscach – na twarzy (podwójny podbródek, uwydatnione policzki), na pośladkach, udach biodrach lub na brzuchu. To doskonała alternatywa dla osób, które nie mogą lub nie chcą przeprowadzić liposukcji (chirurgicznego odsysania tłuszczu).