Uroda Zabiegi estetyczne

Lipoliza – sposób na tkankę tłuszczową

Zbyt duże nagromadzenie tkanki tłuszczowej to zmora każdej kobiety. Dzięki lipolizie można pozbyć się nadwagi bez konieczności robienia bolesnych operacji plastycznych. Jak działa lipoliza?

Zbyt duże nagromadzenie tkanki tłuszczowej to zmora każdej kobiety. Dzięki lipolizie można pozbyć się nadwagi bez konieczności robienia bolesnych operacji plastycznych. Jak działa lipoliza?

Co to jest lipoliza?

Zabieg lipolizy polega na wstrzykiwaniu w konkretne miejsca na ciele preparatu o nazwie fosfatydylocholina. Środek dociera bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, gdzie doprowadza do rozerwania komórek tłuszczowych.

Tkanka tłuszczowa jest rozbijana na trójglicerydy i kwasy tłuszczowe, które są następnie transportowane do wątroby, rozkładane i wydalane z organizmu. Dawkę fosfatydylocholiny oraz miejsca, do których zostanie wstrzyknięta, ściśle określa lekarz. Wszystko odbywa się w znieczuleniu miejscowym, za pomocą cieniutkich igieł i jest zupełnie bezbolesne.

Dla kogo lipoliza?

Lipoliza polecana jest wszystkim, którzy borykają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w konkretnych miejscach – na twarzy (podwójny podbródek, uwydatnione policzki), na pośladkach, udach biodrach lub na brzuchu. To doskonała alternatywa dla osób, które nie mogą lub nie chcą przeprowadzić liposukcji (chirurgicznego odsysania tłuszczu).

Jakie są efekty lipolizy?

Lipoliza dosłownie „rozpuszcza” tkankę tłuszczową i modeluje sylwetkę ciała. Największą zaletą zabiegu jest jego nieinwazyjność i bezbolesność. Lipoliza przynosi najlepsze rezultaty po 2-3 zabiegach (zależy to również od ilości tkanki tłuszczowej). Potrafi wymodelować takie partie ciała, jak brzuch, uda, pośladki, twarz, a nawet usunąć tzw. kurze łapki spod oczu oraz miejscowo zlikwidować cellulit. Pierwsze efekty widać po kilkunastu dniach od zabiegu.

Czy są przeciwwskazania i powikłania po lipolizie?

Do najczęstszych przeciwwskazań do wykonania lipolizy należą:

  • ciąża i karmienie piersią
  • nadmierna otyłość
  • infekcje i choroby skóry
  • choroby nerek i wątroby
  • zaburzenia krzepliwości krwi, zaburzenia miesiączkowania
  • padaczka
  • alergia na któryś ze składników lipolizy


Po lipolizie normalną reakcją jest zaczerwienienie skóry, miejscowy ból i niewielki obrzęk. Objawy te ustępują już po kilku godzinach.

Powikłania występują bardzo rzadko, jednak mogą zdarzyć się: zaburzenia krążenia, porażenie nerwu, krwawienia, biegunki, nadmierna potliwość, uczucie bycia chorym. Objawy te są czasowe i dość szybko ustępują.

Większość pacjentów jest zadowolona z efektów lipolizy, warto jednak pamiętać, że rezultaty są w równym stopniu zależne od umiejętności lekarza, który przeprowadza zabieg. Źle dobrana dawka lub niewłaściwie wstrzyknięty preparat może nie zadziałać lub wywołać skutki uboczne.

Komentarze

eve

7 lat temu

taki zabieg na pewno mozna tylko prywatnie zrobic niestety i pewnie jest kosmicznie drogi na NFZ niestety nie ma porzadnych zabiegow

Zostaw komentarz