Pielęgnacja paznokci
AdobeStock, grafika dostarczona przez partnera

Piękne i zadbane paznokcie nie tylko przyciągają wzrok, ale też są oznaką właściwej pielęgnacji i higieny. Jak dbać o paznokcie, czy warto regularnie stosować konkretne zabiegi i o czym trzeba pamiętać?

Pielęgnacja paznokci u rąk i nóg: na co warto postawić?

Część osób wychodzi z założenia, że wystarczy regularnie wykonywać manicure i pedicure, by mieć zadbane paznokcie. To jednak nie do końca prawda, a właściwa pielęgnacja obejmuje znacznie więcej czynności. Po pierwsze, paznokcie należy regularnie skracać; zbyt długie paznokcie są znacznie bardziej podatne na złamania i przypadkowe uszkodzenia. Dodatkowo regularne skracanie pomaga uniknąć problemu wrastających paznokci.

Oprócz tego na właściwą pielęgnację paznokci składa się również systematyczna pielęgnacja skórek (należy unikać ich odcinania – lepiej je delikatnie odsuwać), nawilżanie i masowanie dłoni czy stosowanie odżywek do paznokci, które pomagają wzmocnić płytkę.

Jednocześnie warto mieć świadomość, że na kondycję paznokci wpływa wiele czynników – i nie chodzi wyłącznie o zabiegi pielęgnacyjne. Stan skóry i paznokci zależy m.in. w ogromnej mierze od diety; u osób, które nie jedzą zbilansowanych posiłków i nie piją odpowiednio dużo wody, paznokcie mogą stać się bardziej łamliwe, rozdwajać się i być mocniej podatne na uszkodzenia.

Właściwa pielęgnacja paznokci u stóp i rąk może być jeszcze prostsza

Osoby, które chciałyby dowiedzieć się jeszcze więcej o metodach pielęgnacji paznokci, mogą zapisać się na kurs Stylistka paznokci w Żaku (https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/stylistka-paznokci). Na zajęciach nauczą się wykonywania różnych zabiegów – nie tylko na własny użytek. Udział w zajęciach będzie zresztą świetnym wyborem dla osób, które rozważają karierę w zawodzie stylistki paznokci. Na kursie uczestnicy poznają m.in. techniki zdobienia paznokci, ich przedłużania, nauczą się jak diagnozować stan skóry klientek i kondycję ich paznokci, usuwać martwy naskórek czy wykonywać wspomniane zabiegi pielęgnacyjne. Absolwenci kursu będą również w stanie udzielać porad z zakresu pielęgnacji domowej. Wiedza zdobyta na zajęciach przyda się zatem zarówno do użytku własnego, jak i pracy z klientami; osoby, które ukończą kurs, bez problemu znajdą zatrudnienie w salonach manikiuru, gabinetach i salonach kosmetycznych, ale też centrach urody, gabinetach odnowy biologicznej czy nawet – charakteryzatorniach. Oprócz tego absolwenci kursu będą przygotowani do otworzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie stylizacji paznokci.

Artykuł sponsorowany