Idealny zabieg dla skóry dojrzałej? Endermologia!
Pixabay

Większość zabiegów medycyny estetycznej pracuje nad jedną cechą skóry. Dlatego musisz wybierać. Działanie przeciwzmarszczkowe, modelujące, przywracające jędrność lub elastyczność, zmniejszające cellulit. Wybór jest prosty, jeśli chcesz działać nad danym aspektem. Ale znacznie praktyczniejszym rozwiązaniem byłby zabieg działający nad całościową kondycją skóry. Tak właśnie działa endermologia. W tym poradniku dowiesz się, jak wygląda zabieg oraz poznasz 3 zalety, dla których warto wybrać endermologię. Zapraszamy!

Jak wygląda endermologia w praktyce?

Na początku czeka Cię profesjonalna konsultacja. Odpowiesz na kilka podstawowych pytań dotyczących Twojej medycznej historii skórnej. Następnie specjaliści ocenią stan Twojej skóry. To obowiązkowy etap, w którym sprawdza się, czy nie masz przeciwwskazań do zabiegu. Niestety będziesz musiała zrezygnować z zabiegu, jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe, masz infekcję skórą lub dużą ilość tłuszczaków. Nie dotyczą Cię wymienione przeciwskazania? W takim razie czas na kolejny etap zabiegu, w którym główną rolę odgrywa specjalista wykonujący zabieg.

Jeśli zakwalifikowałaś się do zabiegu, to musisz chwilkę poczekać na przygotowanie odpowiedniego sprzętu. W czasie kiedy profesjonalista przygotowuje się do zabiegu, Ty masz podobne zadanie.

Przed samym zabiegiem nie musisz się specjalnie przygotowywać. Wystarczy początkowy wywiad medyczny i sprawdzenie Twojej skóry. Jedyne, co będziesz musiała zrobić, to założyć specjalny kombinezon. To ochroni Twoją skórę przed mikrouszkodzeniami oraz podrażnieniami, które mógłby powstać w ramach zabiegu. Kombinezon jest konieczny w gabinetach niewyposażonych w najnowocześniejsze urządzenia. Najnowsze technologie są delikatne i równie skuteczne, dzięki czemu nie wymagają zakładania kombinezonu ochronnego. Działania najnowocześniejszych maszyn i metod zaznasz w gabinecie Depilacja.pl, gdzie zamiast kombinezonu wystarczy oliwka nałożona na ciało. Kiedy wszystko gotowe, następuje etap samego zabiegu.

Specjalista przesuwa po Twojej skórze urządzenie, które zasysa kolejne fałdy skóry. W efekcie skóra jest dogłębnie masowana. Intensywność zabiegu zależy od Twoich preferencji oraz miejsca wykonywania zabiegu. Intensywniejsze zabiegi sprawdzają się w okolicach ud, pośladków, ramion i brzucha. W obszarze twarzy lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie mniejszej głowicy, która zapewnia lepsze wyczucie i mniejszą intensywność. Po zabiegu musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Po endermologii nie jest konieczna rekonwalescencja. Dla zachowania efektów warto jednak wprowadzić do życia zdrową dietę oraz aktywność fizyczną. Po zobaczeniu rezultatów zabiegu z pewnością nie będziesz mieć z tym problemów. Czekają na Ciebie 3 konkretne korzyści z zabiegu, dla których zmienisz nawyki żywieniowe i zaczniesz ćwiczyć (jeśli obecnie tego nie robisz).

Dlaczego warto wybrać endermologię? 3 zalety

1. Efekt wyszczuplenia i wymodelowania

Endermologia przyspiesza metabolizm tkanki tłuszczowej, dzięki czemu naturalnie modeluje sylwetkę. To świetny zabieg dla osób, które już od dawna próbują zrzucić ostatnie nadprogramowe kilogramy. W trakcie endermologii profesjonalista dociera do podskórnych warstw tkanki tłuszczowej. Zabieg poruszy nawet najodporniejsze złogi tłuszczowe.

2. Działanie ujędrniające i przeciwzmarszczkowe

Dogłębny masaż poprawia krążenie krwi. W efekcie skóra jest lepiej dotleniona oraz trafia do niej więcej komórek odżywczych. Dzięki temu zmarszczki zostają wygładzone, a Twoja skóra jest odporniejsza na proces starzenia.

3. Endermologia to relaksujący i odprężający zabieg

Podczas zabiegu Twój organizm wydziela endorfiny. Hormon szczęścia sprawi, że poczujesz się odstresowana i rozluźniona.

Sprawdź sama!