Jak wrócić do dawnej sylwetki po porodzie? Wydaje się, że udaje się to wszystkim mamom, tylko nie nam. Postaram się dokonać przeglądu możliwych do zastosowania i skutecznych terapii, które mogą być pomocne w odzyskaniu sylwetki sprzed ciąży.

W poprzednim artykule omawialiśmy, dlaczego tak trudno jest wrócić do dawnej sylwetki po porodzie, co stoi na przeszkodzie odzyskania dawnej wagi czy wyglądu. W tym zajmiemy się zabiegami, które pomogą nam przyspieszyć odzyskiwanie wcześniejszego wyglądu.

Uwaga nasza kieruje się ku technologiom, zabiegom, urządzeniom, które mogą zintensyfikować procesy regeneracyjne organizmu i przyspieszyć osiągnięcie pożądanej sylwetki.

Zabiegi nieinwazyjne

Co mogą zaproponować kobietom po ciąży współczesne gabinety medycyny estetycznej i salony kosmetyczne? Jakie zabiegi i technologie będą najbardziej użyteczne, a jakie napotykać będą na ograniczenia lub będą w ogóle nieskuteczne? Dokonajmy przeglądu możliwych wariantów.

Elektrostymulacja (biostymulacja)

Jedna z najstarszych technologii obecnych w medycynie estetycznej i kosmetyce. Wielu osobom nie kojarzy się dobrze – wydaje im się, że to zabieg bolesny i niekonieczne produktywny. Ja jednak chciałbym zdecydowanie polecić terapie oparte o elektrostymulację (choć warto poszukać urządzenia dobrej jakości). Jakie zalety ma elektrostymulacja dla kobiet po ciąży?