Masaż manualny

Kolejnym godnym polecenia zabiegiem jest niewątpliwie masaż manualny, w szczególności z wykorzystaniem aktywnych preparatów (choć tu już trzeba poczynić zastrzeżenia w sytuacji, gdy pacjentka jednocześnie karmi piersią).

Endermologia/endomasaże

Kolejnym, bardzo popularnym po ciąży zabiegiem, jest endermologia® LPG, czy – szerzej – wszelkie endomasaże. W zależności od stanu skóry, dobrać należy właściwą intensywność zabiegu – tak, by nie poczynić szkód, na przykład doprowadzając do nadmiernego porozciągania skóry. Łagodny endomasaż poprawi jędrność skóry, polepszy jej ukrwienie i dotlenienie. Podobnie jak masaż manualny może też być przyjemnym, relaksującym zabiegiem.

Zabiegi oparte o termiczne oddziaływanie na powłoki skórne

Wiele urządzeń korzysta obecnie z termicznego oddziaływania na tkanki. Może to być realizowane przez podgrzanie tkanki promieniowaniem podczerwonym lub falami radiowymi (RF).

Mikrouszkodzenia termiczne powodują odbudowę włókien kolagenowych – skóra ujędrnia się i napina. Jednocześnie zabieg nie jest związany z naciąganiem skóry, jak ma to miejsce podczas endomasaży.