Przede wszystkim to technologia oddziałująca na mięśnie, poprawiająca ich napięcie, przywracająca jędrność włókien mięśniowych; jeśli jest to pożądane, możemy także powiększyć ich objętość. Praca na mięśniach rodzi szereg niezwykle pozytywnych konsekwencji: dzięki „pompie mięśniowej” szybko poprawia się praca układu limfatycznego (co pomaga np. likwidować obrzęki).

Aktywizacja tkanki mięśniowej, a w szczególności wzrost jej objętości, powoduje znaczący wzrost metabolizmu spoczynkowego, co natychmiast poprawia nasz bilans energetyczny. Pamiętać trzeba, że na utrzymanie przy życiu jednego centymetra sześciennego mięśni potrzeba kilkanaście razy więcej energii niż na podtrzymanie funkcji życiowych takiego samego centymetra sześciennego komórek tłuszczowych.

Nie pozostaje bez wpływu na bilans energetyczny także energia zużywana podczas samego zabiegu. Praca mięśni aktywizuje układ krwionośny, co przyczynia się również do odżywienia skóry – poprawia się jej jędrność czy koloryt. Elektrostymulacja może mieć szczególnie dobroczynny wpływ na szybkie odzyskanie pełnego czucia (odbudowę i regenerację tkanki nerwowej) w okolicach, które uszkodzone zostały podczas wykonywania cesarskiego cięcia.

Na koniec wspomnijmy jeszcze o możliwości wykonywania specjalnych podpięć okrężnych, znakomicie ujędrniających porozciągane mięśnie dna miednicy. Elektrostymulację wykonuje się bez żadnych preparatów, nie ma więc ona jakiegokolwiek negatywnego wpływu na jakość pokarmu, karmienie piersią także nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu.