Najnowsze Psychologia

Toksyczna kobieta – czy nią jesteś?

toksyczna kobieta

Charakter, osobowość, sposób zachowania – to oraz inne cechy określają nas jako ludzi. Nie zawsze zachowujemy się słodko i niewinnie, potrafimy pokazać prawdziwe oblicze. W relacjach z drugim człowiekiem, to niezwykle ważne. W przypadku związku z mężczyzną, dany typu osobowości może przytłaczać drugą stronę a nawet doprowadzać do furii. Toksyczna kobieta to raczej nie najlepsza kandydatka do stałego związku. Czy nią jesteś?

Zupełnie jak matka

Matka rozumie, kocha bezgranicznie, ale bywa nadopiekuńcza. Wciąż się martwi, dopytuje i trzyma swoje dzieci pod kloszem. Kobieta, zachowująca się zupełnie jak matka to koszmar każdego, niezależnego mężczyzny. Mężczyzny, który chciałby poczuć się jak facet, a nie wiecznie niańczone dziecko. W dobrej relacji z facetem kobieta powinna pozostawać życiową partnerką a nie zmieniać się w drugą matkę. Jeśli jesteś zbyt opiekuńcza i ciągle matkujesz facetowi, istnieje duże prawdopodobieństwo, że któregoś dnia on będzie miał tego wszystkiego dosyć.

Like a boss

Kobieta pewna siebie, piastująca wysokie stanowisko z pewnością będzie sprawnie zarządzała innymi ludźmi. Nie oznacza to, że ma być szefem także w domu. Mężczyzna to nie podległy pracownik, którym trzeba pomiatać. A dom to nie korporacja. Bycie szefem warto zostawić na godziny pracy. Związek powinien opierać się na partnerstwie. Taka toksyczna kobieta szybko da się we znaki facetowi. A ten może niekoniecznie szukać drugiej pracy w domowym zaciszu.

Perfekcyjna pani domu

Czas świetności znanego programu telewizyjnego może i minął, ale wiele kobiet wzięło sobie do serca jego jakże cenne rady. Wśród nas są kobiety, które za wszelką cenę starają się być perfekcyjne. Wysprzątane na błysk mieszkanie, zawsze upieczone ciasto na stole i rzecz jasna nienaganny wygląd. Lecz życie perfekcyjne nie jest, więc facet może mieć problem z odnalezieniem się w takim świecie. Najgorzej, jak cokolwiek pójdzie nie po myśli perfekcyjnej pani domu… Wtedy może rozpętać się prawdziwe piekło.

Mistrzyni manipulacji

toksyczna kobietaMistrzyni manipulacji doskonale wie, czego chce i co uczynić, by to osiągnąć. Manipulacja nie jest najlepszą drogą do udanej relacji. Facet od razu wyczuje fałsz i interesowność, nawet w przypadku drobnych, codziennych spraw. W związku, obydwoje partnerów powinno dawać od siebie tyle samo. Nie można być z kimś tylko dla ekstra domu czy samochodu, bo gdzie w tym wszystkim miejsce na miłość?

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

Tess

6 lat temu

Nie wiem czy nie jestem toksycznym człowiekiem. Myślę o sobie, że nie jestem ale prawdę co myśli ktoś inny powiedzieć może tylko drugi człowiek. Chciałabym aby wszyscy mnie lubili i dobrze się ze mną czuli ale nie wiem czy to udaje się mi.

ewalub

6 lat temu

Również i ja myślę, że nie przekraczam pewnych granic.Oczywiście dbam o rodzinę i porządek w domu, czasem angażuję domowników do pomocy, ale nie jest to jak wydawanie służbowych poleceń. Myślę, że zachowujemy harmonię 🙂

Mindi

6 lat temu

Rodzina często bywa jak firma, trzeba nią zarządzać żeby wszystko sprawnie funkcjonowało. Także w zależności od sytuacji może także bywałam dla mojego męża matką, szefową i w miarę perfekcyjną panią domu. Jednak chyba nie przekroczyłam pewnych norm skoro jesteśmy małżeństwem kilkadziesiąt lat 🙂 Bo wydaje mi się, że toksycznym człowiekiem jest się wtedy gdy przekracza się pewne granice, a staram się we wszystkim zachować umiar.

Zostaw komentarz