Felietony Najnowsze Styl życia

Kobieta w oczach faceta

kobieta w oczach faceta

Pierwsza randka to zawsze stresujące, ale ekscytujące przeżycie. Kobieta pragnie wypaść jak najlepiej. Mężczyźni, podobnie jak my, zwracają uwagę na pewne elementy naszego wyglądu i zachowania, które mogą zdecydować o losie znajomości. Jak kobieta wygląda w oczach faceta? Na co panowie zwracają szczególną uwagę przy pierwszym spotkaniu?

Jak cię widzą, tak cię piszą

W znanym powiedzeniu jest sporo prawdy. Pierwsze wrażenie to w większości wygląd. Nie oszukujmy się, to właśnie na aspekty fizyczne najpierw zwracamy uwagę, a dopiero w drugiej kolejności skupiamy się na zachowaniu i osobowości. Mężczyźni są wzrokowcami, więc nic dziwnego, że lustrują nas swoim wzrokiem, szczególnie w pierwszych chwilach spotkania. Na randce każda ze stron stara się wypaść jak najlepiej. Dlatego chcemy dobrze wyglądać. Zależy nam, na zrobieniu takiego wrażenia, które zapadanie w pamięć mężczyzny na tyle, by zaprosił nas na kolejną randkę. Tak jak my oceniamy facetów, oni również dokładnie się nam przyglądają. Na co zwracają uwagę?

Oczy – zwierciadło duszy

Oczy powiedzą nam wiele o drugiej osobie, jeśli tylko dobrze się im przyjrzymy. Kontakt wzrokowy jest na randce istotny. Oczy także mogą się uśmiechać, co na pewno sprawi, że rozmowa będzie o wiele przyjemniejsza, niż gdybyśmy spoglądały na faceta groźnym wzrokiem. Spojrzenie kobiety zdradza, czy jest nieśmiała, czy otwarta i radosna. Na randce warto podtrzymywać kontakt wzrokowy z mężczyzną, tylko oprócz wpatrywania się w piękne oczy nie zapominajmy o rozmowie.

Szczery uśmiech

Z uśmiechem na twarzy świat wygląda piękniej. Uśmiech jest doskonałym łamaczem barier, szczególnie przy pierwszym spotkaniu. A jeśli dodamy do tego inteligentny humor, mamy gwarancję sukcesu. Mężczyźni zwracają uwagę na uśmiech. Sami zaczną się uśmiechać, jak zobaczą przed sobą pozytywnie nastawioną kobietę. Nawet najbardziej staranny makijaż nie będzie pełny bez uśmiechu.

Zadbane włosy

Zadbana fryzura zawsze robi wrażenie. Wcale nie musimy gnać do fryzjera tuż przed randką. Wystarczy, że umyjemy włosy i je rozpuścimy. Panowie uwielbiają kobiety z opadającym na ramiona włosami. Zrezygnujmy więc z misternych upięć czy kucyków. Postawmy na naturalność. Faceci lubią kobiety, które nie przesadzają z eksperymentami odnośnie swojego wyglądu, w tym włosów. Dlatego, jeśli możemy pochwalić się naturalnymi lokami, nośmy je z dumą.

Nogi aż do nieba

Na temat kobiecych nóg rozpisywali się twórcy tekstów piosenek. To kolejny element wyglądu, który jest oceniany przez mężczyzn. Co najważniejsze, nie musimy mieć nóg niczym modelki na wybiegu. Bez względu na wzrost warto je pokazać, zakładając sukienkę lub spódnicę. Centymetrów mogą dodać nam buty na wysokim obcasie, które dodatkowo wyszczuplą naszą sylwetkę. Nie przesadzajmy jednak z długością. Na pierwszej randce zachowajmy umiar. Weźmy pod uwagę miejsce randki, do którego musimy dostosować swój strój. Jeśli tylko możemy, załóżmy sukienkę, a zrobimy w niej o wiele większe wrażenie niż w spodniach.

Nieskazitelna cera

Nie każda kobieta może pochwalić się idealną skórą twarzy. Drobne przebarwienia, zmarszczki czy trądzik, to problem wielu pań, także w dojrzałym wieku. Z pomocą przychodzą kosmetyki, które zatuszują niedoskonałości. Dobry korektor i odpowiednio dopasowany podkład rozwiążą problem. Zadbana cera zwróci uwagę faceta.

wyglądOprócz wyglądu zewnętrznego, ważne jest to, co skrywamy głęboko w środku. Dobry humor, pozytywne nastawienie i ciekawa rozmowa pomogą nam w nawiązaniu relacji, która być może przerodzi się w coś znacznie więcej, niż zwykła znajomość. Dbajmy więc nie tylko o ciało, ale umysł i osobowość. Całość stworzy obraz, który z pewnością będzie interesujący w oczach faceta.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

Tess

7 lat temu

Kobieta powinna być zawsze zadbana, zwłaszcza gdy wychodzi z domu. A już szczególnie powinna postarać się na randkę.

pati25

7 lat temu

Mężczyźni zwracają uwagę na wszystko.Nie tylko na figurę.Na to jaka jest

Emilly27k

7 lat temu

Moim zdaniem kochają za całość, lecz ukrywają się z tym uczuciem:)

Aneczka2015

7 lat temu

Ponieważ mężczyźni są wzrokowcami to pierwsze wrażenie pozostaje w pamięci na długo 🙂

Zostaw komentarz