ślub

W sobotę 19 maja cały świat skieruje wzrok na wyjątkową parę. Książę Harry i Meghan Markle staną przed ołtarzem. Ich ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń towarzyskich tego roku. Co wiadomo o tym szczególnym wydarzeniu?

Kiedy Harry poznał Meghan

Ich pierwsze spotkanie było zaaranżowane przez znajomą Meghan. Aktorka przebywała wtedy w Toronto, gdzie kręcono odcinki do serialu Suits. Para przez długi czas ukrywała swoją znajomość. Dopiero oficjalne oświadczyny rozwiały wątpliwości i stały się zapowiedzią hucznego ślubu. A Meghan nie była idealną kandydatką na żonę dla księcia. Brak arystokratycznego pochodzenia, kolor skóry czy zawód aktorki – to wszystko wydawać by się mogło, stało na przeszkodzie do formalnego związku. Książę Harry też nie cieszył się na królewskim dworze najlepszą opinią, gdyż w przeszłości spotykał się z wieloma kobietami. Miłość okazała się przezwyciężyć wszelkie uprzedzenia i para ogłosiła, że zamierza się pobrać. Od tej pory cały świat oczekiwał ślubu tej pary. Ten już w sobotę 19 maja. Jak będzie wyglądała królewska uroczystość, na którą czekają miliony zainteresowanych?

Ślub już w sobotę 19 maja!

Książęcy ślub odbędzie się w sobotę 19 maja 2018, o godzinie 13:00, w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor. Zapewne niejedna kobieta chciałaby być na miejscu Meghan Markle i wziąć ślub w tak pięknym i zabytkowym miejscu. Przypomnijmy, że ślub Williama i Kate odbył się w innym miejscu, w Opactwie Westminsterskim. Zaproszenia ślubne zostały rozesłane do 600 osób. Wśród gości mają pojawić się znane osobistości, ale na pewno zabraknie na uroczystości głowy Ameryki. Na ślubie nie zobaczymy także ojca panny młodej. Po uroczystości w kaplicy i powitaniu pary na balkonie Pałacu Buckingham, 200 gości uda się na przyjęcie, które odbędzie się Frogmore House.

Ślubny orszak i suknia marzeń

Wiadomo także, kto pójdzie w orszaku ślubnym, prowadzącym parę młodą do ołtarza. Na jego czele pójdą dzieci księżnej Kate i księcia Williama, czyli George oraz Charlotte. Zaś za nimi dzieci przyjaciółki Meghan. Wielkie emocje wzbudza także oczekiwanie na suknię ślubną, w której pojawi się panna młoda. Podobnie jak w przypadku Kate, zaprojektował ją dom mody Alexander McQueen, jednak zarówno cena jak i projekt sukni są trzymane w wielkiej tajemnicy. Sądząc po sukience Kate, może spodziewać się równie pięknej kreacji. Prawdopodobnie suknia Meghan nie była tania i musiano podwoić na nią budżet. O tym czy było warto, przekonamy się w sobotę.

Brak prezentów i królowej

Para zadecydowała, że rezygnuje z prezentów ślubnych na cele charytatywne. Zaproszeni goście zostali poproszeni o wpłacenie datków na jedną z 7 wybranych instytucji. Wśród nich są takie, które wspierają chorych na HIV czy bezdomnych. Na książęcym ślubie zabraknie ważnej osoby dla księcia, czyli jego babci.Meghan Markle Królowa Elżbieta II najprawdopodobniej nie pojawi się na uroczystościach w kaplicy, gdyż jako głowie kościoła anglikańskiego, nie wypada jej uczestniczyć w ślubie rozwódki, którą jest narzeczona księcia. Na ślubie nie zobaczymy też jej męża, Filipa, który jest schorowany i obecnie przebywa na emeryturze.

Transmisja ślubu Meghan i Harry’ego będzie emitowana przez największe stacje radiowe i telewizyjne z całego świata. Relacja pojawi się również na profilach społecznościowych królewskiego dworu. W Polsce, transmisję ze ślubu będzie można obejrzeć w telewizji Metro.

Katarzyna Antos