Felietony Najnowsze Styl życia

Kobieta XXI wieku – jaka jest współczesna Polka?

Polka

Obecnie wiele mówi się na temat ery kobiet. Ich postrzeganie mocno zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat. Kobiety pokazały, że mają głos i do tej pory chyba nie do końca były doceniane. Jaka jest współczesna Polka? Co takiego reprezentuje sobą kobieta XXI wieku?

Kobieta wszechstronnie uzdolniona

Dawniej kobiety były przydzielone do pewnych ról. Dziś nie dość, że są wszechstronnie uzdolnione, to jeszcze zajmują się typowo męskimi zajęciami, czy zajmują stanowiska, które dedykowane były niegdyś tylko mężczyznom. Kobieta policjantka czy górniczka nie robi już na nikim wrażenia, choć wzbudza podziw, za swoją siłę i odwagę. Współczesna kobieta to już nie jest słaba płeć. Wręcz przeciwnie, to siła charakteru, która nie boi się tego okazywać. Polki potrafią zdziałać wiele. Reprezentantka damskiej strony będzie jednocześnie zaradną mamą, pilnym pracownikiem i kobietą z pasją, w dodatku niejedną. Tutaj pojawia się pytanie, jak one to robią, a właściwie, jak my to robimy? Nieprawdopodobne? To cała kobieta XXI wieku. Niczym człowiek renesansu pokazuje, że nie ma niemożliwego.

Żadnej pracy się nie boi

Dekady temu kształcono się głównie w jednym zawodzie. W jednej fabryce pracowano często aż do emerytury. Rozwój rynku wymusił od nas dostosowanie się do pojawiających się zmian. Dziś mamy często kilka zawodów. Zmieniamy branże, w zależności od potrzeb rynku oraz swoich. Podnosimy kwalifikacje zawodowe, zmieniamy stanowiska i miejsca pracy oraz branże. Kobieta żyjąca we współczesnym świecie jest otwarta na zawodowe wyzwania. Nie boi się pracy – a nawet pracuje w kilku miejscach. Kobiety są ambitne, pragną sukcesu i pną się po drabinie kariery, dążąc do wymarzonych stanowisk. Co najważniejsze, pełnią znaczące role w wielkich firmach lub prowadzą własne biznesy. W końcu współczesna Polka jest przedsiębiorcza, a to się ceni.

Polka pełna pasji

kobieta XXI wiekuJeśli ktoś myślał, że ulubionym zajęciem kobiet jest tylko i wyłącznie gotowanie, to grubo się mylił. Panie, które wiedzą czego chcą i prowadzą aktywne życie, mają swoje pasje, które niekoniecznie są związane z godzinami spędzonymi w kuchni. Kobiety potrafią zadziwić. Wspinają się po górskich szczytach, zajmują muzyką czy inną dziedziną artystyczną. Polka pełna pasji jest przez to bardziej atrakcyjna. W końcu uznaje się nas za najpiękniejszy naród na świecie, lecz nie tylko urodą reprezentujemy swój kraj. Zainteresowania to element osobowości, który ją podkreśla i udowadnia, że prawdziwe pasje dodają wiele uroku i seksapilu. Możemy być dumne z tego, co robimy, a zwłaszcza z pasji, w które oddajemy całe swoje serce.

Jaka jest ta współczesna kobieta? Pewna siebie, dumna, odważna i silna. Jest kobieca, pracowita, a przez to wszystko piękna i wyjątkowa. Chyba, nie macie już wątpliwości, że kobiety są ważne, a świat powinien to docenić.

Katarzyna Antos

Komentarze (5)

Karol

3 lata temu

„i żyć tak, aby nam było dobrze”-Kobiety XXI wieku egoistki i tyle w temacie.

Mindi

3 lata temu

No, nie wiem … ja widzę sfrustrowane i przemęczone kobiety, bliżej im do depresji niż szczęścia. Za duże tempo życia, za wielkie wymagania. A nasza kondycja i zdrowie takie jak było kiedyś. Aby spełnić oczekiwania wszystkich trzeba by nie spać, to jak przy tym ładnie wyglądać i być z siebie dumną?

    ewalub

    3 lata temu

    To trzeba spróbować nauczyć się tak żyć, aby spełniać swoje oczekiwania, a nie innych. Przyznaję, że we współczesnym świecie nie jest to łatwe, ale dla własnego zdrowia psychicznego warto próbować nie przejmować się opiniami innych i żyć tak, aby nam było dobrze.

pati25

3 lata temu

Super puenta tego artykułu.Właśnie taka jest dzisiejsza kobieta..Kobieta XXI wieku

ewalub

3 lata temu

Wiele się zmieniło, ale nie tylko odnośnie kobiet. Również mężczyźni są inni. Teraz już nikogo nie dziwi facet zmieniający pieluchy czy kąpiący noworodka, co w czasach gdy ja sama byłam dzieckiem było raczej niespotykane.

Zostaw komentarz