Wiosna stanowi doskonałą okazję do pozbycia się zbędnych kilogramów. Lato pragniemy przywitać zgrabną sylwetką. W jaki sposób można pozbyć się nadprogramowych kilogramów?

Spacer

Nie każdy może uprawiać sport. Niektóre choroby stanowią przeciwwskazanie do wzmożonego wysiłku fizycznego. Wybierając metodę odchudzania, warto uwzględnić indywidualne predyspozycje. Jeśli bieganie nas męczy, a pływanie budzi lęk, warto udać się na długi spacer. Przemierzając alejki w parku, poprawiamy krążenie i przyczyniamy się do odkładania składników mineralnych w obrębie kości. Jednocześnie spalamy kalorie i rzeźbimy sylwetkę. Zaletą spacerów jest możliwość prowadzenia rozmowy z przyjaciółką.

Bieganie

Wykazano, iż osoby, które regularnie biegają, rzadziej zmagają się z osteoporozą. Ruch sprzyja odkładaniu wapnia w kościach, tym samym wzmacnia ich wytrzymałość mechaniczną. Warto jednak pamiętać, iż nie każdy może pokonywać długie dystanse. Jeśli cierpimy na choroby układu krążenia, powinnyśmy unikać wzmożonego wysiłku fizycznego. Decydując się na poranny jogging, powinnyśmy zaopatrzyć się w odpowiedni strój. Wygodne buty sportowe, spodnie i bluzka z czystej bawełny stanowią niezbędnik każdego biegacza.

Rower

Wycieczki rowerowe stanowią niezwykle przyjemną formę spędzania wolnego czasu. Podróżując na dwóch kółkach można odwiedzić pobliskie, malownicze miejscowości. Często nie zdajemy sobie sprawy, że w niewielkiej wiosce znajduje się zabytkowy kościół. Wycieczki rowerowe bywają kształcące. W związku z tym, iż nie wymagają nakładów finansowych, możemy podróżować za każdym razem, gdy mamy na to ochotę.