Fitness

Ruch to zdrowie

Wiosna stanowi doskonałą okazję do pozbycia się zbędnych kilogramów. Lato pragniemy przywitać zgrabną sylwetką. W jaki sposób można pozbyć się nadprogramowych kilogramów?

Wiosna stanowi doskonałą okazję do pozbycia się zbędnych kilogramów. Lato pragniemy przywitać zgrabną sylwetką. W jaki sposób można pozbyć się nadprogramowych kilogramów?

Spacer

Nie każdy może uprawiać sport. Niektóre choroby stanowią przeciwwskazanie do wzmożonego wysiłku fizycznego. Wybierając metodę odchudzania, warto uwzględnić indywidualne predyspozycje. Jeśli bieganie nas męczy, a pływanie budzi lęk, warto udać się na długi spacer. Przemierzając alejki w parku, poprawiamy krążenie i przyczyniamy się do odkładania składników mineralnych w obrębie kości. Jednocześnie spalamy kalorie i rzeźbimy sylwetkę. Zaletą spacerów jest możliwość prowadzenia rozmowy z przyjaciółką.

Bieganie

Wykazano, iż osoby, które regularnie biegają, rzadziej zmagają się z osteoporozą. Ruch sprzyja odkładaniu wapnia w kościach, tym samym wzmacnia ich wytrzymałość mechaniczną. Warto jednak pamiętać, iż nie każdy może pokonywać długie dystanse. Jeśli cierpimy na choroby układu krążenia, powinnyśmy unikać wzmożonego wysiłku fizycznego. Decydując się na poranny jogging, powinnyśmy zaopatrzyć się w odpowiedni strój. Wygodne buty sportowe, spodnie i bluzka z czystej bawełny stanowią niezbędnik każdego biegacza.

Rower

Wycieczki rowerowe stanowią niezwykle przyjemną formę spędzania wolnego czasu. Podróżując na dwóch kółkach można odwiedzić pobliskie, malownicze miejscowości. Często nie zdajemy sobie sprawy, że w niewielkiej wiosce znajduje się zabytkowy kościół. Wycieczki rowerowe bywają kształcące. W związku z tym, iż nie wymagają nakładów finansowych, możemy podróżować za każdym razem, gdy mamy na to ochotę.

Pływanie

Pływanie wzmacnia kręgosłup. Pokonując dystanse na basenie, pozbywamy się zbędnych kilogramów, jednocześnie zwiększamy wydolność płuc. Jeśli nie potrafimy pływać, możemy zapisać się na stosowny kurs. Nie należy wstydzić się swoich braków. Każdy czegoś nie umie. Jedni nie potrafią pływać, podczas gdy inni przypalają wodę na herbatę.

Taniec

Wiele kobiet marzy o lekcjach salsy. Przed zapisaniem się na kurs powstrzymuje je brak partnera. Niełatwo nakłonić męża, który stroni od tańca, do uczestnictwa w zajęciach. Nie należy zmuszać bliskiej osoby, aby postępowała wbrew sobie. Człowiek, który nie lubi tańczyć, nie będzie dobrym partnerem. Warto zapisać się na zajęcia, na które nie trzeba przychodzić sparowanym. Zumba stanowi doskonałe rozwiązań dla miłośniczek tańca, których partnerzy nie podzielają ich zainteresowań.

Istnieje wiele sposobów pozwalających zrzucić zbędne kilogramy. Każda z nas może znaleźć taki, który spełnia jej oczekiwania.

Komentarze (2)

drobina

9 lat temu

Biegać raczej nie powinnam, ale mimo wszystko biegam, chociaż nie tak intensywnie jakbym chciała – muszę oszczędzać moje stawy. Natomiast rower i pływanie to moje dwie nieodłączne miłości. Polecam każdemu.

Emilly27k

9 lat temu

Ruch to zdrowie, ale trzeba pamiętać o tym, aby za bardzo podczas ruchu nasz organizm się nie zmęczył. Za dużo ruchu też nie zdrowo, lepiej mniej, a stopniowo warto jest stosować ruch.

Zostaw komentarz