tabletki antykoncepcyjne

Antykoncepcja chroni przed niechcianą ciążą, ale czy wpływa także na seks? Stosuje ją wiele kobiet w różnym wieku. Jedną z jej najpopularniejszych form są tabletki antykoncepcyjne. W jaki sposób ich stosowanie może oddziaływać na życie seksualne?

Tabletki antykoncepcyjne – popularna forma ochrony

To właśnie antykoncepcja stała się elementem rewolucji seksualnej. Dzięki niej mogliśmy zacząć znacznie dokładniej planować to, czy chcemy posiadać rodzinę czy też nie. Niechciana ciąża stała się znacznie rzadszym zjawiskiem. W antykoncepcji pojawiły się prezerwatywy, spirale czy tabletki antykoncepcyjne. Tabletki, jako środek o wysokiej skuteczności, szybko zyskały wielką popularność wśród kobiet. Łatwo dostępne, pozwalały i do dziś pozwalają zabezpieczać się przed ciążą. Po tabletki tego typu chętnie sięgają kobiety w różnym wieku, choć przeważają te młodsze, do 30. roku życia. Antykoncepcję w formie pigułek można dopasować do określonych potrzeb kobiety i jej organizmu, ale to nie koniec zalet tabletek.

Antykoncepcja a menstruacja

Jak wiemy, antykoncepcja nie tylko zabezpiecza przed ciążą, ale także reguluje hormony. Z tymi wiele kobiet ma problem. To samo dotyczy cyklu menstruacyjnego oraz jego bolesnych objawów. Dzięki tabletkom antykoncepcyjnym możemy wyrównać cykl, skrócić dni okresu czy zniwelować objawy menstruacji. Tabletki zawierają bowiem hormony oraz inne substancje, regulują pracę organizmu kobiety. Tak więc nie tylko ich kluczowe zadanie jest tak istotne dla pań. Wyregulowany cykl to nie tylko brak bólu, ale przede wszystkim dobre samopoczucie, co ma już związek z życiem seksualnym.

Tabletki a seks

Antykoncepcja nie ma za zadanie ubogacić nam życia seksualnego, ale są korzyści jej stosowania, które mają znaczący wpływ na seks. Kobiety podczas menstruacji bywają rozdrażnione, popadają w różne nastroje, przez co mogą nie mieć ochoty na seks. Krótszy i mniej bolesny okres, to wszystko wpływa na o wiele lepszy nastrój. seksDo tego dodajmy wygląd. Przyjmowanie hormonów wpływa na stan skóry i włosów oraz gospodarki wodnej. Włosy stają się bardziej błyszczące a skóra gładsza. A dzięki temu kobieta czuje się piękniejsza. Sam fakt skutecznej ochrony i kierowania swoim życiem daje poczucie bezpieczeństwa oraz luzu, co równie pozytywnie działa na życie seksualne.

Jak się okazuje, stosowanie tabletek antykoncepcyjnych może przynieść nam więcej zadowolenia z seksu. A Wy jakie macie doświadczenia z antykoncepcją? Stosowałyście tabletki czy też inne formy?

Katarzyna Antos