kobiecy orgazm

Kobiecy orgazm jest znacznie bardziej skomplikowaną materią niż męski. W przypadku pań nie wystarczy sama stymulacja odpowiednich narządów. Jego osiągnięcie nierzadko stanowi spory problem. Z przeprowadzonych badań wynika, że co czwarta kobieta nie doświadcza orgazmu podczas seksu.  Przedstawiamy sprawdzone sposoby na jego osiągnięcie.

Relaks

Stres to największy zabójca libido, problem ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.  Gdy w naszym życiu dzieją się złe rzeczy, pojawiają się problemy w pracy lub spory rodzinne, ostatnią rzeczą, na którą mamy ochotę, jest seks.  Na dodatek panie, w przeciwieństwie do mężczyzn, nie potrafią tak łatwo przejść nad sprzeczką do porządku dziennego. W rezultacie panowie często już dawno zapomnieli o zarzewiu kłótni, podczas gdy ich partnerki wciąż rozpamiętują tę kwestię i nie mają ochoty na erotyczne igraszki.  Negatywnie na kobiece libido wpływa także zmęczenie. Panie często mają sporo na głowie. Pracują zawodowo, prowadzą dom i opiekują się dziećmi. Aby zwiększyć  zainteresowanie erotyczną sferą życia, należy oddelegować część zadań. Starsze dzieci mogą czasem przygotować posiłek, a mąż zrobić większe zakupy. Warto też zrelaksować się, uprawiając jogging, biorąc aromatyczną kąpiel lub rozmawiając z przyjaciółką. Każda kobieta tak naprawdę musi znaleźć własny sposób na rozładowanie stresu.

Właściwy partner

Cóż, czasem brak kobiecego orgazmu ma głębsze podłoże. Jeśli w relacji z danym mężczyzną nie czujemy się bezpiecznie i komfortowo, nasze zainteresowanie erotycznymi igraszkami nie jest szczególnie wysokie.   Czasem po prostu panie czują, że w związku coś się wypaliło lub stwierdzają, że związały się z nieodpowiednim facetem. W rezultacie nie chcą uprawiać z nim seksu. Warto zawsze być szczerą wobec siebie. Jeśli mężczyzna robi w łóżku coś, czego nie lubimy, powinnyśmy mu to szczerze zakomunikować.  Gdy pojawia się nuda i potrzeba eksperymentowania, warto zwierzyć się partnerowi ze swych erotycznych fantazji.

Sprawdzone sposoby na kobiecy orgazm. Odpowiednia atmosfera

Kobiecy orgazm przychodzi łatwiej, gdy mężczyzna postara się i stworzy odpowiednią atmosferę. U pań istotną rolę w osiąganiu erotycznego spełnienia odgrywa mózg.  Jeśli nie zadbamy o nastrój, musimy liczyć się z tym, że seks okaże się dla kobiety mało satysfakcjonujący. Czasem wystarczy komplement wypowiedziany w środku dnia, butelka dobrego wina podczas kolacji  i nastrojowa muzyka.  Kobiety lubią czuć, że mężczyzna się o nie stara i zabiega o ich zainteresowanie.

Czułość

Pary, w których jest miejsce na czułość w życiu codziennym, cieszą się lepszym życiem erotycznym.  Pocałunki, przytulanie i trzymanie się za ręce buduje bowiem bliskość, która dla kobiet stanowi istotny czynnik przy osiąganiu orgazmu. Gdy uprawiamy seks z kimś, komu ufamy,  możemy się przed nim w pełni otworzyć i pozwolić dojść do głosu prawdziwym emocjom. Aby osiągnąć orgazm, trzeba na chwilę oderwać się od myślenia o codziennych sprawach i pozwolić, aby do akcji wkroczyła „gadzia” część mózgu.

Gra wstępna

Kobiety nie czują tak silnego podniecenia ze względu na pojawiające się walory wzrokowe. W rezultacie trudniej przychodzi im osiągnięcie satysfakcji. W paniach można rozbudzić uśpione pokłady namiętności, decydując się na dłuższą grę wstępną. Co do rodzaju pieszczot, to każda kobieta ma indywidualne preferencje. Jedne lubią długie i namiętne pocałunki z języczkiem, inne natomiast preferują  pieszczoty piersi, brzucha, ud czy pośladków.  Warto poinformować partnera o tym, co lubimy najbardziej. Mężczyźni są otwarci na nasze potrzeby, tylko my w większości przypadków zwyczajnie wstydzimy się o nich mówić wprost.

Poznanie potrzeb swojego ciała

Jeśli chcesz osiągnąć orgazm, musisz poznać potrzeby swojego ciała. Możecie zrobić to we dwoje, pieszcząc się na różne sposoby. Jeśli jednak nie jesteś tak otwarta, w poznaniu potrzeb twojego ciała pomoże masturbacja.

Rozmowa o swoich potrzebach

Jeśli już wiesz, jakie pieszczoty sprawiają ci najwięcej frajdy, porozmawiaj o tym ze swoim partnerem. Możesz też wspomnieć mężczyźnie o pozycjach, które pragniesz wypróbować. Warto zwierzyć się też ze swoich erotycznych fantazji, które chciałabyś z nim zrealizować. Musisz liczyć się z odmową, ale o takich sprawach naprawdę warto rozmawiać. Pary, w których komunikacja przebiega bezproblemowo, cieszą się udanym życiem seksualnym. Zarówno mężczyzna, jak i kobieta osiągają orgazm.

Żele wzmacniające orgazm

Dla kobiet, które mają trudność z osiągnięciem erotycznego szczytu, pomocny może okazać się także WomanStim mocno orgazmowy żel. Ma on za zadanie intensyfikować doznania pań czerpane z seksu i masturbacji. Zawarte w nim składniki aktywne zwiększają wrażliwość miejsc intymnych na dotyk, za sprawą L-argininy przyczyniają się do wzmożonego napływu krwi do stref intymnych, powodując mrowienie.  Ma on działanie kilkutorowe. Z jednej strony zapewnia niesamowite doznania erotyczne, z drugiej zabezpiecza intymne części ciała przed otarciami  oraz pielęgnuje strefy intymne.  W związku z tym, iż WomanStim mocno orgazmowy żel dla kobiet bazuje na wodzie, dobrze współpracuje z prezerwatywami i seksgadżetami.  Dodatkowym atutem omawianego produktu jest fakt, iż nie pozostawia nieprzyjemnego uczucia lepkości.

Tekst partnera