Seks

Ilu miałaś partnerów seksualnych? Jak odpowiedzieć na to pytanie?

Ilu miałaś partnerów seksualnych

Nemanja .O. z Unsplash

Ilu miałaś partnerów seksualnych? Gdy pada to pytanie, czujemy się niezręcznie. Towarzyszy nam ogromne skrępowanie. Nie wiemy, jak na nie odpowiedzieć, by nie napytać sobie biedy. Odnosimy wrażenie, że chodzimy po rozżarzonych węglach. Jeśli powiemy, że było ich dużo, on zacznie nas gorzej traktować i przestanie w nas widzieć kandydatkę na żonę. Przy czym dla każdego “dużo” znaczy co innego. Gdy przyznamy się do tego, że on jest drugim mężczyzną w naszym życiu, on uzna, że coś nie gra i pewnie go oszukujemy. Miotamy się od rozwiązania do rozwiązania. Nie wiemy, co odpowiedzieć. Prawdomówność może zostać surowo ukarana. On tak naprawdę do końca nie wiem, czy chce poznać prawdę. 

 

Jak odpowiedzieć na pytanie o liczbę partnerów seksualnych?

Nie istnieje właściwa liczba partnerów seksualnych. Dla jednego mężczyzny nawet 1 poprzednik okaże się czymś nie do zniesienia, bo dla niego jesteśmy pierwszą kochanką. Dla drugiego nawet 10 to nie problem, bo nie traktuje nas poważnie.

 

Ilu miałaś partnerów seksualnych? Jak odpowiedzieć na to pytanie?

Na to pytanie najlepiej nie odpowiadać. Każde wyznanie może zostać opacznie zrozumiane i zinterpretowane. Pamiętajmy, że nawet mężczyźni używający życia, mogą uznać, że jesteśmy łatwe, bo miałyśmy 3 partnerów przed nimi. Tutaj wciąż obowiązują podwójne standardy. Kobieta, która miała wielu kochanków, jest łatwa, a mężczyzna ogierem i zdobywcą. Takie podejście jest niesprawiedliwe, ale pewnych rzeczy nie zmienimy, choć warto o nich rozmawiać. 

 

Czy rozmawiać o eks z obecnym partnerem?

Jeśli zależy nam na mężczyźnie, nie odpowiadajmy na to pytanie, bo to tylko wywoła ból. Faceci lubią się porównywać i rozmowa o eks rodzi w nich liczne obawy. Mogą nas nawet odrzucić i nie chcieć widzieć w roli żony.

 

Intymne sprawy zostawmy dla siebie

Pamiętajmy, że gdy on pyta, ilu miałaś partnerów seksualnych, nie mamy obowiązku mu odpowiadać. Intymne kwestie zachowajmy dla siebie. Nie poruszajmy takich tematów, jak liczba byłych partnerów i pozycje, w jakich uprawiałyśmy z nimi seks. Takie rozmowy psują relację. 

 

Możemy powiedzieć wprost, że nie chcemy o tym rozmawiać, bo to przeszłość, a dla nas liczy się teraźniejszość. Wolimy omówić wzajemne fantazje i zastanowić się, które z nich spełnimy.

 

Co zrobić, gdy on pyta podczas seksu o liczbę partnerów seksualnych?

Zwróć uwagę, kiedy on zadaje to pytanie. Jeśli robi to podczas seksu, bardzo cię rani. Jego zachowanie wskazuje na narcystyczne zaburzenie osobowości lub bycie miłośnikiem zdrady kontrolowanej. Normalny mężczyzna nie pyta o eks podczas seksu z kobietą, bo rodzi to lęk przed tym, że nie sprosta byłemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *