Instrukcja obsługi kobiety

Można by pomyśleć, że to poradnik dla mężczyzn, a tymczasem to właśnie kobiety powinny po niego sięgnąć. Przyznajmy, miewamy problemy ze zrozumieniem samych siebie, a tego typu książki mogą pomóc nam je rozwiązać. Kobiety są skomplikowane, co nie oznacza, że z mężczyznami bywa w życiu łatwo. Ale skupmy się na nas, czyli kobietach. Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska proponują nam poradnik – Instrukcja obsługi kobiety Wydawnictwa Zwierciadło. Co takiego w nim znajdziemy?

O kobietach dla kobietach

Autorki poradnika Instrukcja obsługi kobiety świetnie się uzupełniają. Nic dziwnego, że stworzyły razem książkę, która tak naprawdę jest skierowana do kobiet. Kto jak nie kobieta najlepiej zrozumie drugą kobietę! Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska zebrały nurtujące problemy kobiet w formie poradnika. Lecz nie ma tu gotowego przepisu na zrozumienie kobiety. Są możliwości, różne opcje i kierunki, w które warto pójść, jeśli rzeczywiście pragnie się zmienić coś w swoim życiu. Panie rozmawiają ze sobą na temat zagadnień, takich jak przemoc w związku, seks, prawienie komplementów czy ciche dni. Poruszają problemy, które są dla nas ważne, a ich zgłębienie może pomóc nam w istocie zrozumienia nas samych. W końcu to kobiety wiedzą najlepiej czego oczekują i potrzebują, szczególnie w miłości.

Poradnik inny niż wszystkie

Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska dają nam cenną instrukcję. Otrzymujemy 35 zagadnień w formie problemów, do których mamy wyróżnione różne opcje, czyli punkty, które wyjaśniają dany problem. Oprócz tego, autorki podsumowują każde z zagadnień wymianą zdań. Nie jest to więc typowy, kolejny poradnik, który nic nie wnosi. A żeby było jeszcze bardziej i oryginalniej, każdy rozdział kończą afirmacje. Dzięki Instrukcji obsługi kobiety możemy dowiedzieć się więcej o sobie. A jak wiemy cenna wiedza i praktyka to klucz do zrozumienia, także tej jakże tajemnej wiedzy dotyczącej kobiet. I nic nie stoi na przeszkodzie, by książka trafiła również w ręce naszych mężczyzn. Wtedy i oni mogliby nas lepiej poznać i zrozumieć.

Seks, związek i kobiety

Po Instrukcję może sięgnąć zarówno młoda singielka, kobieta po 40. czy pani mająca 70 lat. Każda z nas znajdzie w książce coś, co może okazać się jej bliskie i potrzebne, być może do zmiany na lepsze. Autorki poradnika dużo uwagi poświęcają życiu intymnemu oraz relacji emocjonalnej. Zarówno seks jak i rozmowy są dla nich ważne i stanowią źródło wielu kobiecych dylematów. Panie podkreślają to, jak ważna jest komunikacja kobiety z mężczyzną, dzięki której możemy uniknąć wielu sporów i niedomówień. Instrukcja obsługi kobiety to książka dla każdej z nas, niezależnie od etapu związku, jego braku, czy naszego wieku. Warto po nią sięgnąć, by jaśniejszym umysłem spojrzeć na siebie i swoje problemy.

Katarzyna Antos