Seks

Jak wybrać wibrator?

jak wybrać wibrator

W internecie mamy do wyboru mnóstwo wibratorów, nic dziwnego, że wiele kobiet ma problem z wyborem jednego.  Panie stają się coraz bardziej otwarte na eksperymenty, a erotyczne gadżety zapewniają nowe, nieznane wcześniej wrażenia.  Z ich pomocą zerwiesz z rutyną i wprowadzisz powiew świeżości do sypialni.  Jak wybrać wibrator?

Zalety stosowania wibratorów

Wibrator to gadżet erotyczny, który ma wiele zalet.  Z jego pomocą lepiej poznasz swoje ciało i jego potrzeby.  Wibrator można stosować podczas masturbacji, jak również traktować jako urozmaicenie gry wstępnej przed seksem z partnerem.  Niektóre pary korzystają z tego seksgadżetu w trakcie penetracji w celu stymulacji łechtaczki. Intensyfikuje to doznania pań i zapewnia mocniejszy orgazm.  Wibratory mogą wnieść sporo radości do naszej sypialni.

Rodzaje wibratorów

Wybór wibratorów jest przeogromny, ale każda z nas może znaleźć taki, który odzwierciedla jej potrzeby. Zanim kupisz ten seksgadżet, odpowiedz sobie na pytanie, jaki rodzaj stymulacji sprawia ci największą przyjemność? Chcesz pobudzać łechtaczkę? A może zależy ci na wibratorze, który będziesz mogła umieścić w pochwie? Istnieją także wibratory stymulujące punkt G oraz takie przeznaczone do umieszczania w odbycie.

Wibrator łechtaczkowy

Wibrator łechtaczkowy cieszy się największą popularnością wśród pań, ponieważ przyczynia się do pobudzenia tej strefy intymnej, która jest najbardziej czuła.  Tego rodzaju seksgadżety charakteryzują się niewielkim rozmiarem, dobrze leżą w dłoni i są wygodne w użytku.

Wibrator waginalny

Wibrator waginalny wyróżnia się podłużnym kształtem i można umieścić go w pochwie. Warto jednak pamiętać, że jej najwrażliwszy odcinek  znajduje się dość blisko wejścia do waginy, zatem nie należy przesadzać z głębokością penetracji.  Zmniejsza to bowiem szanse na doświadczenie orgazmu.

Wibrator punktu G

Wibrator punktu G ma lekko zakrzywiony kształt, ponieważ ten sławny punkt erogenny znajduje się ok. 2-2,5 cm od ujścia pochwy. Służy on do stymulacji właśnie tej części ciała.  Pobudzanie punktu G może przynieść bardzo mocne orgazmy, gdyż jest on mocno ukrwiony.

Wibrator analny

Wibrator analny jest przeznaczony dla przedstawicieli obydwu płci.  Aby ten seksgadżet był bezpieczny podczas stosowania, powinien mieć szeroką nasadę. Ten drobny szczegół zapobiega wpadnięciu do odbytnicy, co stanowiłoby duże zagrożenie dla naszego zdrowia.

Siła wibracji

Wibratory różnią się siłą wibracji. Jeśli nigdy nie korzystałaś z dobrodziejstw takich seksgadżetów, swoją przygodę rozpocznij od słabszych wibracji. Duże znaczenie mają też preferencje indywidualne. Panie, które lubią szybkie i gwałtowne ruchy, do stymulacji swoich stref intymnych będą potrzebowały silniejszych wibratorów od tych, które preferują delikatność. Gdy decydujesz się na zakup wibratora, wybierz taki, który ma regulację wibracji. Ich stopniowanie pozwoli ci dostosować intensywność doznań do swoich potrzeb.  Mocniejszą stymulację zapewniają wibratory plastikowe, wibracja silikonowych jest delikatniejsza i bardziej rozmyta.

Rozmiar wibratora

Ma on znaczenie, dlatego nie należy zapominać o tym istotnym czynniku. Jeśli rodziłaś dziecko siłami natury, to do stymulacji waginalnej będziesz potrzebowała grubszego wibratora. Natomiast panie, które nie rodziły i mają drobną budowę ciała powinny sięgać po chudsze wibratory, aby niepotrzebnie nie zadawać sobie bólu. W końcu stymulacja ma stanowić źródło rozkoszy.  Szersze wibratory łechtaczkowe natomiast stymulują więcej zakończeń nerwowych. Z kolei mniejsze są dyskretniejsze i łatwiej można je zmieścić nawet w niewielkiej damskiej torebce. Długość wibratora należy dostosować do swoich upodobań. Jego głębokie umieszczanie wewnątrz pochwy może się wręcz okazać bolesne. Z kolei za krótki wibrator łechtaczkowy może źle leżeć w dłoni.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym Sexshop112.pl

sex shop

Komentarze (3)

Damskie Sprawy

3 lata temu

Przede wszystkim wibrator ma się nam podobać, był miły w dotyku i użyciu. Dla delikatnego seksu, masturbacji i urozmaicenia warto wybrać proste, nie z duże dildo najlepiej w kolorze różu lub fioletu i o regulowanej intensywności wibracji. Kobiety pragnące ostrzejszej zabawy i z większym doświadczeniem mogą wybrać wibratory w kształcie penisa, lub wibrator z dwoma końcówkami – do pochwy i np. do odbytu. Jest w czym wybierać – grunt aby dopasować to do swoich wyobrażeń i preferencji – tak aby sprawiało zadowolenie

kiria

3 lata temu

Wibrator łechtaczkowy wydaje się optymalny:)

loly

3 lata temu

Niektóre wibratory mają kształt szminki:) Teraz naprawdę jest w czym wybierać:)

Zostaw komentarz