Felietony Najnowsze Styl życia

Dzień Matki inaczej

Dzień Matki

26 maja to wyjątkowa data w naszym kalendarzu. Z okazji Dnia Matki, wręczamy mamom kwiaty, czekoladki czy inne rzeczowe prezenty, a przecież do tematu można podejść niestandardowo. Dziś podpowiadamy, jak spędzić inaczej Dzień Matki. Jeśli szukacie prezentu na ostatnią chwilę, być może uratują was nasze propozycje!

Wspólne zakupy

Niby banalna rzecz – zakupy, ale nie te codzienne, spożywcze, tylko takie dla przyjemności. Nie zawsze mamy na nie czas. Znacznie częściej zamawiamy ubrania i dodatki przez internet, bo tak jest po prostu łatwiej. Z okazji Dnia Matki, warto wybrać się z mamą na zakupy. Wspólna przechadzka po sklepach, w poszukiwaniu nowej torebki czy butów może być prawdziwą przyjemnością. Kobiety lubią takie wypady i bardziej je doceniają, gdy niecodziennie odwiedzają galerie handlowe. A po udanych łowach zawsze można iść na dobrą kawę i ciacho.

Wycieczka za miasto

Trochę oddechu i odpoczynku należy się każdemu. Dzień Matki wypada w tym roku w sobotę, więc można to wykorzystać. Zaplanowanie wypadu za miasto nie powinno być problemem. Możemy wsiąść do pociągu czy na rower. W okolicy z pewnością są malownicze tereny, godne uwagi. A oderwanie się od zgiełku miasta będzie najlepszą formą relaksu i idealnym prezentem, z tak wyjątkowej okazji jak Dzień Matki.

Wizyta w galerii sztuki

Nie każdy z nas ma tyle czasu, by regularnie odwiedzać galerie sztuki czy muzea. Miłośniczki sztuki będą zachwycone wizytą w lokalnej galerii. W takich miejscach wystawy są czasowe, więc istnieje duża szansa, że trafimy na nową wystawę, której nie widziała jeszcze nasza mama. Wspólna dyskusja na temat dzieł sztuki może okazać się wciągająca i bardzo przyjemna. Dla zapaleńców proponujemy maraton po okolicznych galeriach, co pozwoli na jeszcze bardziej wnikliwe rozmowy o kulturze i sztuce.

Spotkanie ze stylistką

Dzień MatkiKtóra kobieta nie marzyłaby o spotkaniu ze stylistką! To doskonały pomysł na prezent na Dzień Matki. Wcale nie tak trudno znaleźć obecnie stylistkę, wystarczy poszperać w sieci. Dobór kolorów, ocena kształtu sylwetki i inne cenne wskazówki pomogą poczuć się mamie jak gwiazda. Spotkanie ze stylistką pozwoli odnaleźć swój własny styl lub będzie zalążkiem metamorfozy. Raz na jakiś czas można pozwolić sobie na taką przyjemność lub zafundować ją komuś tak bliskiemu naszemu sercu, jak mamie.

Katarzyna Antos

Komentarze (2)

ewalub

6 lat temu

Moja mama też często powtarza, że wszystko ma. Ja jednak i tak stale doładowuję jej kosmetyczne zapasy 🙂 Ale takie np. wspólne zakupy są super propozycją. Może przy innej okazji uda się takie zorganizować

Mindi

6 lat temu

Super temat, bardzo mi się przydał ten artykuł 🙂 Nie miałam pomysłu co kupić mojej mamie, bo ciągle słyszę, że wszystko ma. Ale takie wyjście na wspólne zakupy zakończone w kawiarni to myślę, że będzie strzałem w dziesiątkę. Teraz tylko do jutra trzymam kciuki, żeby mama tu nie zajrzała i nie poznała moich planów, chciałabym aby to była niespodzianka 🙂

Zostaw komentarz