KFPP

Przed nami najbardziej wyczekiwany festiwal, czyli 55. KFPP w Opolu. Impreza rozpocznie się w piątek – 8 czerwca i potrwa aż cztery dni, ponieważ miasto Opole postanowiło przywrócić czwarty, alternatywny dzień festiwalowy. Szykuje się prawdziwa uczta muzyczna. Kto wystąpi podczas tegorocznego festiwalu?

Piłkarskie emocje i Debiuty

Piątek rozpocznie Przebój na Mundial, koncert w którym usłyszymy nie tylko znane piłkarskie hity, ale także te nowe, które powalczą o tytuł przeboju na tegoroczny Mundial. Wśród artystów konkursowych usłyszymy m.in. Pectus czy KOMBI. Oprócz nich wystąpi Krzysztof Krawczyk, Złe Psy czy Andrzej Dąbrowski. Widzowie zgromadzeni w amfiteatrze, Internauci oraz wszyscy przed telewizorami będą mogli obejrzeć transmisję meczu towarzyskiego Polska – Chile. Po rozgrywkach piłkarskich powrócimy do muzycznych przeżyć. Tego samego wieczoru odbędzie się koncert pod dobrze znaną nazwą Debiuty. Zaprezentują się na nim młodzi, zdolni wykonawcy tacy jak Kasia Lins czy Siostry Melosik, które na co dzień współpracują z Anią Dąbrowską. Koncert Debiutów rozpocznie się o godz. 23:45, poprowadzi go Barbara Kurdej-Szatan wraz z mężem Rafałem.

Czas Premier, literacko i kabaretowo na stulecie

Sobota to kolejny planowany dzień muzycznych wrażeń. Wieczór rozpocznie koncert Premier, gdzie artyści powalczą o słynną Karolinkę. Na scenie zobaczymy twórców, wybranych przez Radę Artystyczną, a wśród nich m.in. zespół Future Folk, Martę Gałuszewską czy zespół Tulia. Będą także występy poza konkursowe. W amfiteatrze pojawi się Krzysztof Krawczyk, Blue Cafe czy Leszcze, a koncert poprowadzi Artur Orzech i Agata Konarska. Tuż po Premierach przyjdzie czas na koncert „Ja to mam szczęście. Koncert piosenek literackich i kabaretowych stulecia. Prowadzącym będzie Maciej Miecznikowski, a wystąpi Monika Dryl, Mikołaj Krawczyk, Damian Ukeje, Edyta Geppert i wielu innych. Koncert rozpocznie się o godz. 22:00.

Muzyczne podsumowanie 2018 i moc przebojów

Niedzielną część KFPP w Opolu rozpocznie koncert Od Opola do Opola, który będzie muzyczną podróżą przez różne gatunki i utwory, które pojawiły się w ostatnim stuleciu. Ten wyjątkowy koncert Poprowadzi Andrzej Krzywy, Ifi Ude – pochodząca z Opola oraz Tomasz Kammel. Na scenie nie zabraknie znanych gwiazd, jak Edyta Górniak, Kortez czy Sarsa. Po godz. 22:00 rozpocznie się koncert Piosenka Ci nie da zapomnieć. Koncert przebojów stulecia. Będą artyści z różnych pokoleń i wyjątkowe aranżacje znanych oraz lubianych utworów. Na scenie zaś pojawią się same gwiazdy – Marek Piekarczyk, Małgorzata Ostrowska, Daria Zawiałow, De Mono czy Łukasz Zagrobelny i wielu innych artystów. Ten koncert również poprowadzi lubiany prezenter – Artur Orzech.

Czwarty dzień z muzyką alternatywną

festiwalMiłośnicy muzyki alternatywnej będą mogli uczestniczyć w czwartym, dodatkowym dniu festiwalu, który powrócił w tym roku do koncertowego kalendarza. Warto przypomnieć, że taki koncert pojawił się po raz pierwszy w 2016 roku. Na scenie zaprezentowała się wtedy m.in. Kasia Nosowska, Ralph Kamiński czy Kortez, a koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony Opolan. Kto wystąpi tym razem, przekonamy się już wkrótce. Dzień alternatywny organizuje TVP Kultura i to ona zaprosi artystów, którzy zaprezentują się na deskach amfiteatru. Widzowie mogą spodziewać się muzyki alternatywnej, od popu, rocka, aż po elektronikę czy jazz. Prowadzącą koncert będzie Agnieszka Szydłowska, która poprowadziła tegoroczną galę Fryderyki 2018 i alternatywny koncert festiwalowy w 2016 roku.

Czekacie na 55. KFPP w Opolu?

Katarzyna Antos