Ach, te dzieciaki! Najnowsze Rodzina

26 maja, czyli Dzień Matki. Jak uczcić to wyjątkowe święto?

prezenty-na-dzien-matki

Mama to najbliższa i najważniejsza osoba w naszym życiu, to jej zawdzięczamy najcenniejszy dar, jakim jest życie. W związku z tym w dniu jej święta, które przypada 26 maja, warto sprawić przyjemność swojej rodzicielce.

Mama  dla wielu osób jest najbliższą przyjaciółką i najlepszą powierniczką.  Jej bezwarunkowa miłość sprawia, że chętnie otwieramy się przed nią i zwierzamy ze swoich problemów.  To właśnie ona niejednokrotnie ratowała nas z opresji, wspierała w trudnych chwilach i sprawiała drobne przyjemności. Czyż pierogi zrobione przez mamę nie smakują lepiej od tych, które  same przygotowujemy?

Bycie matką to nie lada wyzwanie i ogromna odpowiedzialność, niestety, najczęściej dostrzegamy to dopiero wówczas, gdy  na świat przychodzą nasze dzieci.  Jak podziękować najważniejszej kobiecie w naszym życiu za ciepłe obiady,  dobre słowa i olbrzymie wsparcie, które wciąż od niej otrzymujemy? Jej trudu włożonego w nasze wychowanie nie wynagrodzi żaden prezent, ale możemy sprawić, że choć przez chwilę na jej twarzy zagości uśmiech.

Gdy od mamy dzielą nas kilometry…

Niezależnie od tego, czy mieszkacie w tym samym mieście czy w różnych częściach Europy, Dzień Matki warto uczcić.  W zalewie informacji i reklam często zapominamy, że najważniejsze są proste gesty i pamięć.  Jeśli nie możesz spędzić z mamą jej święta, zadzwoń do niej, aby przez telefon złożyć jej najserdeczniejsze życzenia. Nie wyręczaj się SMS-em. Najważniejsza kobieta w twoim życiu zasłużyła na to, aby w ten wyjątkowy dzień usłyszeć twój głos! Jeśli  obie mieszkacie na terenie Polski, lecz w różnych miastach, możesz skorzystać z usług poczty kwiatowej i wysłać swojej mamie piękny bukiet wraz z dedykacją. Pamiętaj jednak, że kwiaty wraz z karteczką nie zwalniają cię z konieczności  złożenia życzeń przez telefon.

prezenty-na-dzien-matki

Zaproś mamę na kolację

Wprawdzie nikt nie robi tak dobrej grochówki jak twoja mama, ale w ten wyjątkowy dzień zamieńcie się rolami. Przygotuj jej ulubione danie i zaproś ją na uroczystą kolację. Możesz też przygotować album ze zdjęciami i potraktować go jako pretekst do wspomnień.  Jeśli nie potrafisz gotować wymyślnych dań, zrób sałatkę. Ona nie może się nie udać, a twoja mama z pewnością wyżej oceni twój skromny popis umiejętności kulinarnych od potrawy przygotowanej przez szefa kuchni renomowanej restauracji.

 

Przygotuj prezent dla swojej mamy

Wbrew pozorom podarek nie musi być drogi, wystarczy, że  jego zakup zostanie dokładnie przemyślany.  Nie ma nic gorszego od wręczenia ukochanej osobie rzeczy, której ona w ogóle nie używa. Jeśli twoja mama nigdy się nie maluje, zamiast pięknej pomadki podaruj jej coś  innego. Miłośniczkę książek z pewnością ucieszy ciekawa powieść, osobę zbierającą kaktusy nowa roślina. Twoja mama robi na drutach i sprawia jej to nie lada przyjemność? Sprezentuj jej włóczkę w jej ulubionym kolorze.

Nawet najdroższy prezent nie zastąpi mamie kontaktu z córką.  Jeśli tylko masz taką możliwość, zaproś na spacer najważniejszą kobietę w swoim życiu.  Choć nie we wszystkich częściach Polski pogoda zachęca do przemierzania alejek w parku, warto   rozważyć tę opcję. Spacer nie tylko korzystnie wpływa na zdrowie, ale też pozwala spędzić czas w miłej atmosferze.

Irmina

Komentarze (5)

Emilly27k

9 lat temu

Kocham swoją mamę ponad wszystko z tej okazji zrobiłam audycję muzyczną w radiu. Audycja była dla wszystkich mam. Na audycji bawili się słuchacze oraz ich mamy. Takie audycje cieszą. Oczywiście gram charytatywnie aby móc potem w przyszłości nie czuć stracha przed kontaktem z ludźmi , który mam bardzo dobry. Swojej mamie również złożyłam życzenia , a prezent otrzymała wcześniej i jeszcze dostanie jeden- specjalny:)

pati25

9 lat temu

Dzień Matki to naprawdę wyjątkowe święto.Dzieci pamiętają o swoich Mamach,przynoszą kwiaty,składają życzenia.Ja dałam mojej Mamie kwiaty,złożyłam życzenia.Potem przyszedł brat z bukietem kwiatów.Była kawa,ciasto :):):)

Sirena46

9 lat temu

Do mnie tez wczoraj wszystkie dzieci przyszły z życzeniami. Były też kwiaty i prezenty. Ja swojej mamie podarowałam perfumy, które lubi i dwie bluzki. Była bardzo zadowolona ja również. 🙂
Oczywiście najważniejsza jest pamięć i obecność dzieci, a upominki to jest drugorzędna sprawa 🙂

Mindi

9 lat temu

Piękny dzień gdy dzieci pamiętają o mamie i dają temu dowód. Nie ważna forma, ważne, że matka wie, że o niej dzieci myślą i jest dla nich ważna. Ja od moich dzieci dostałam ogromne bukiety kwiatów 🙂 Mojej mamusi dałam słodkości oraz bukiecik herbaciany, podobało się jej.

Tess

9 lat temu

W tym dniu moje dzieci zostawiają swoje obowiązki i przychodzą do mnie z życzeniami. Przynoszą drobne prezenty ale dla mnie najważniejsza jest ich obecność.

Zostaw komentarz