prezenty-na-dzien-matki

Mama to najbliższa i najważniejsza osoba w naszym życiu, to jej zawdzięczamy najcenniejszy dar, jakim jest życie. W związku z tym w dniu jej święta, które przypada 26 maja, warto sprawić przyjemność swojej rodzicielce.

Mama  dla wielu osób jest najbliższą przyjaciółką i najlepszą powierniczką.  Jej bezwarunkowa miłość sprawia, że chętnie otwieramy się przed nią i zwierzamy ze swoich problemów.  To właśnie ona niejednokrotnie ratowała nas z opresji, wspierała w trudnych chwilach i sprawiała drobne przyjemności. Czyż pierogi zrobione przez mamę nie smakują lepiej od tych, które  same przygotowujemy?

Bycie matką to nie lada wyzwanie i ogromna odpowiedzialność, niestety, najczęściej dostrzegamy to dopiero wówczas, gdy  na świat przychodzą nasze dzieci.  Jak podziękować najważniejszej kobiecie w naszym życiu za ciepłe obiady,  dobre słowa i olbrzymie wsparcie, które wciąż od niej otrzymujemy? Jej trudu włożonego w nasze wychowanie nie wynagrodzi żaden prezent, ale możemy sprawić, że choć przez chwilę na jej twarzy zagości uśmiech.

Gdy od mamy dzielą nas kilometry…

Niezależnie od tego, czy mieszkacie w tym samym mieście czy w różnych częściach Europy, Dzień Matki warto uczcić.  W zalewie informacji i reklam często zapominamy, że najważniejsze są proste gesty i pamięć.  Jeśli nie możesz spędzić z mamą jej święta, zadzwoń do niej, aby przez telefon złożyć jej najserdeczniejsze życzenia. Nie wyręczaj się SMS-em. Najważniejsza kobieta w twoim życiu zasłużyła na to, aby w ten wyjątkowy dzień usłyszeć twój głos! Jeśli  obie mieszkacie na terenie Polski, lecz w różnych miastach, możesz skorzystać z usług poczty kwiatowej i wysłać swojej mamie piękny bukiet wraz z dedykacją. Pamiętaj jednak, że kwiaty wraz z karteczką nie zwalniają cię z konieczności  złożenia życzeń przez telefon.

prezenty-na-dzien-matki

Zaproś mamę na kolację

Wprawdzie nikt nie robi tak dobrej grochówki jak twoja mama, ale w ten wyjątkowy dzień zamieńcie się rolami. Przygotuj jej ulubione danie i zaproś ją na uroczystą kolację. Możesz też przygotować album ze zdjęciami i potraktować go jako pretekst do wspomnień.  Jeśli nie potrafisz gotować wymyślnych dań, zrób sałatkę. Ona nie może się nie udać, a twoja mama z pewnością wyżej oceni twój skromny popis umiejętności kulinarnych od potrawy przygotowanej przez szefa kuchni renomowanej restauracji.

 

Przygotuj prezent dla swojej mamy

Wbrew pozorom podarek nie musi być drogi, wystarczy, że  jego zakup zostanie dokładnie przemyślany.  Nie ma nic gorszego od wręczenia ukochanej osobie rzeczy, której ona w ogóle nie używa. Jeśli twoja mama nigdy się nie maluje, zamiast pięknej pomadki podaruj jej coś  innego. Miłośniczkę książek z pewnością ucieszy ciekawa powieść, osobę zbierającą kaktusy nowa roślina. Twoja mama robi na drutach i sprawia jej to nie lada przyjemność? Sprezentuj jej włóczkę w jej ulubionym kolorze.

Nawet najdroższy prezent nie zastąpi mamie kontaktu z córką.  Jeśli tylko masz taką możliwość, zaproś na spacer najważniejszą kobietę w swoim życiu.  Choć nie we wszystkich częściach Polski pogoda zachęca do przemierzania alejek w parku, warto   rozważyć tę opcję. Spacer nie tylko korzystnie wpływa na zdrowie, ale też pozwala spędzić czas w miłej atmosferze.

Irmina