Najnowsze Psychologia

Dzień Matki – wyjątkowe święto kobiety

Dzień Matki

Niektóre święta mają znaczenie niezwykle emocjonalne, ponieważ dotyczą naszych najbliższych. Dzień Matki – wyjątkowe święto kobiety, obchodzone w Polsce 26 maja, to bez wątpienia okazja, by przypomnieć sobie, jak ważną rolę w naszym życiu, odgrywają mamy.

Dzień Matki – 26 maja

W Polsce, Dzień Matki obchodzony jest 26 maja. To szczególne święto, które jest wyrazem wielkiego szacunku za miłość i trud, jaki kobieta wkłada w wychowanie swoich dzieci. Matki są więc obdarowywane przez swe pociechy wszelkimi upominkami, kwiatami czy laurkami. W przedszkolach i szkołach organizuje się nawet uroczyste spotkania i przedstawienia, zorganizowane specjalnie dla mam. Matka jest w życiu tylko jedna, więc nic dziwnego, że święto to, ma tak duży wydźwięk. W niektórych krajach, Dzień Matki jest świętem narodowym a w innych, przypada także na Dzień Kobiet.

Matki w kulturze, sztuce i religii

Motyw matki odznaczył się w kulturze, sztuce i religii. Matka Boska, czyli mama Jezusa jest chyba najbardziej znaną mamą na całym świecie. Religie oddają jej kult, przez to że urodziła Boga i była wierna religii. Matka zawsze była ważną postacią w dziejach. Wielu artystów wciąż wykorzystuje jej symbolikę, w dziełach wszelkiego rodzaju. Matki pojawiają się na obrazach, rzeźbach czy nawet są tematem popularnych utworów muzycznych. Takie zainteresowanie i uznanie pokazuje, jak ważną rolę matka, odgrywa w całym społeczeństwie.

Dzień Matki

Dzień MatkiŚwięto każdej mamy jest okazją do okazania swojej wdzięczności i miłości. Matka jest bez wątpienia jedną z najważniejszych osób w życiu każdego z nas. W ten wyjątkowy dzień, który przypada na 26 maja, warto pamiętać o swoich mamach, nawet jeśli są gdzieś daleko. Nie zapomnijmy złożyć życzeń, zadzwonić czy odwiedzić swoich mam. One na pewno liczą na to, że ich dzieci, będą razem z nimi, w ten szczególny dzień.

 

Prezent na Dzień Matki, który przetrwa lata

Dzień Matki warto uczcić, wręczając najważniejszej kobiecie w swoim życiu przemyślany prezent. Wiele z nas zastanawia się, co wybrać. Zakup ubrania wiąże się z ryzykiem, iż nie trafimy z rozmiarem lub fasonem. Perfumy także mają to do siebie, że na każdym prezentują się nieco inaczej. Zapach, który nam wydaje się lekki i przyjemny, dla mamy może okazać się duszący i mdły. Biżuteria stanowi idealny prezent na Dzień Matki. To upominek, który przetrwa lata, zwłaszcza jeśli postawi się na kolczyki srebrne. Biżuteria z metali szlachetnych nie ulega zniszczeniu, pomimo upływającego czasu. Ponadto kolczyki rzadko ulegają uszczerbkowi podczas noszenia. Łańcuszek można nieopatrznie zerwać, gdy zdejmuje się apaszkę, oczko pierścionka może zahaczyć o spódnicę i odpaść, a biżuteria zdobiąca nasze uszy praktycznie nie jest narażona na uszkodzenia mechaniczne.  Kolczyki srebrne mają także niezobowiązujący charakter. Można nosić je na co dzień, nawet gdy wybieramy się na zakupy. Doskonale nadają się również na większe wyjścia. Sprawdź, czy twoja mama woli kolczyki wkrętki, czy stawia raczej na angielskie zapięcie. Warto uwzględnić tego typu szczegóły, ponieważ im bardziej dostosujemy prezent pod osobę, której go wręczamy, tym większą radość  jej sprawimy.

Katarzyna Antos

Komentarze (14)

thalia

3 lata temu

Srebrne kolczyki zawsze chętnie wręczam najbliższym mi kobietom:)

ksenia

3 lata temu

Moja mama ceni sobie subtelną biżuterię:)

kika

3 lata temu

Moja mama nosi naprzemiennie złoto i srebro. Bardzo lubi długie kolczyki.

ana

3 lata temu

W srebrnych kolczykach czuję się najkorzystniej:) Moja mama też je uwielbia.

jowita

3 lata temu

Moja mama zawsze nosi kolczyki, więc to dobra propozycja na prezent.

lucyna

3 lata temu

Ja właśnie szukam inspiracji na prezent. Kolczyki wydają się ciekawym rozwiązaniem. Moja mama je nosi.

katalina

3 lata temu

Ja uwielbiam srebrną biżuterię, podobnie jak moja mama.

kasiaja

3 lata temu

Ja zawsze cieszę się z upominków w postaci srebrnej biżuterii:)

Emilly27k

8 lat temu

Najpiękniejsze święto w roku. Wszystkim mamom życzę wszystkiego co najlepsze zdrówka, szczęścia i miłości:)

Tess

8 lat temu

Bardzo miło spędziłam wczorajszy Dzień Matki. Dostałam dużo kwiatów i drobne upominki. Ale najbardziej cieszy to, że dzieci pamiętają.

pati25

8 lat temu

Dzień Matki to wyjątkowy dzień.Każde dziecko pamięta o swojej mamie i składa jej życzenia

Mindi

8 lat temu

Dzień Matki to taki wyjątkowi czas, żadna mama nie powinna być wtedy sama. Każde dziecko powinno dać mamie znać, że pamięta, myśli i kocha. Moja mama dziś była u swojej mamy zawieźć kwiaty na cmentarz. A ja jutro pojadę ją uściskać 🙂

filodendron 2

8 lat temu

To bardzo wazne święto, wszyscy kochamy swoje Mamy 🙂

eve

8 lat temu

jutro jest ten dzien, obchodzimy go we trzy, ja, mama i babcia przy szrlotce domowej roboty bedzie mily babski dzien

Zostaw komentarz