za zdrowie kobiet

Dzień inny niż wszystkie – Dzień Kobiet. Choć wiele osób traktuje to święto jako relikt przeszłości, miło jest otrzymać kwiaty czy kilka ciepłych słów. Takie słowa powinny padać w naszą stronę nie tylko od święta, raz w roku, ale każdego dnia. Dziś otwieramy szampana i pijemy swoje własne zdrowie i wasze, drogie kobiety, gdziekolwiek jesteście.

Dzień Kobiet

8 marca to kolejny dzień w kalendarzu. Dzień następnego roku życia. Być może dla niektórych z Was przełomowego. W końcu nigdy nie wiadomo, co takiego się wydarzy. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń, a życie potrafi zaskakiwać co krok. Dzień Kobiet przypomina nam o tym, że chciałybyśmy, by nie tylko 8 marca świat zwracał na nas uwagę, liczył się z naszym zdaniem i działaniem. Bo kobiety wciąż są stawiane naprzeciwko mężczyzn i często przegrywają już na starcie. Mimo tego, my wciąż walczymy o swoje i każdego dnia udowadniamy przede wszystkim sobie, że jesteśmy silne, odważne i potrafimy wiele. Strzela korek od szampana, stukamy się kieliszkami i głośno mówimy, co tak naprawdę kryje się w naszych osobistych życzeniach z okazji Dnia Kobiet.

„Za zdrowie pań, za zdrowie, dla dziewczyn niech w szampanie dziś utonie świat!”

Za prawa kobiet

Święto kobiet zyskało u nas nowy wymiar. Już nie tylko tulipany czy goździki są jego symbolem. Współczesny Dzień Kobiet, to parasolki, czarne ubrania i transparenty z hasłami walki o prawa kobiet, nasze prawa. Godne życie, dostęp do antykoncepcji i wiele innych kwestii, związanych z nami, intymnością, zdrowiem oraz szacunkiem. Brakuje go, co chyba może potwierdzić każda z nas. Pijemy dziś za prawa kobiet, byśmy nigdy nie musiały o nie walczyć, wychodzić na ulice i krzyczeć tak głośno, by usłyszała nas nie tylko Polska, ale cały świat.

Za szacunek względem kobiet

Ile razy słyszałyśmy na ulicach obleśne komentarze, kierowane z ust facetów. Czułyśmy obrzydzenie, zażenowanie czy strach w różnych sytuacjach. Nie chcemy być traktowane jak przedmioty, jak zabawki. Nie zasługujemy na chamskie zaczepki z samochodów, nie chcemy dotyku, na który się nie godzimy. Życzymy więc sobie, byśmy nigdy nie musiały wysłuchiwać tekstów, które nas rażą, ani przeżywać sytuacji, które nigdy nie powinny się wydarzyć.

Za indywidualność

Każda z nas jest inna, ma swoje doświadczenie, pasje i piękno. I za to również pijemy w tym szczególnym dniu. Za indywidualność, odwagę wyróżniania się z tłumu. Pewność siebie, siłę i oryginalność. Jesteśmy różne i dobrze nam z tym. Dzięki temu możemy inspirować siebie nawzajem. Nie tylko w Dzień Kobiet uśmiechamy się do siebie, swoich wad i zalet.

Za supermoce

Dzień KobietCzy bohaterowie istnieją tylko na kartach komiksów? Uważamy nieco inaczej. Według nas, każda kobieta to superwoman. Jest w stanie ogarnąć niemożliwe, dokonuje prawdziwych cudów i ma wielką moc. Czasami trudno ją wyjaśnić, ale tak po prostu jest i już. Jesteśmy superwoman i jesteśmy z tego dumne. Mamy nadzieję, że Wy również!

Wasze zdrowie!

Katarzyna Antos