aranżacja białej sypialni

Urządzenie sypialni na poddaszu to marzenie niejednej osoby. Sypialnia na poddaszu to marzenie niejednej osoby. Pobudka porannymi promieniami słońca, wpadającymi wprost przez dachowe okno, a wieczorem – relaks w łóżku, polegający na przypatrywaniu się nocnemu niebu. Co prawda okno nie zawsze znajduje się w takim pomieszczeniu w ścianie skośnej, nie przeszkadza to jednak w urządzeniu idealnej białej sypialni ze skosami.

 

Biała sypialnia na poddaszu – jak ją urządzić?

W pierwszej kolejności określić należy styl, wedle którego chcielibyśmy to pomieszczenie urządzić. Każda aranżacja – czy to skandynawska, minimalistyczna, nowoczesna, industrialna, glamour, czy też tradycyjna, rządzi się swoimi prawami odnośnie do stosowanych kolorów oraz wykorzystywanych materiałów. Nie bez znaczenia w tej kwestii jest też wystrój wnętrz pozostałej części mieszkania lub domu.

Ważne jest także to, kto z tej sypialni korzysta. Inaczej zaaranżowana zostanie biała sypialnia dla osoby dorosłej czy pary, a inaczej – dla dziecka czy nastolatka. Dorośli najpewniej postawią na przestrzeń i kojący wystrój, a młodzi – na elementy, które to pomieszczenie ożywią i urozmaicą.

Ponadto to od kształtu pokoju oraz umiejscowienia okna zależeć będzie samo zaaranżowanie przestrzeni i rozstawienie w niej mebli. Przykładem może być pozycja łóżka, które może znaleźć się przy skosie, chyba że jego nachylenie jednak na to nie pozwala.

Niezależnie od wszystkich tych elementów aranżacyjnych, sypialnia musi pozwalać na wypoczynek oraz regenerację. Innymi słowy – w tym przypadku funkcjonalność to podstawa. W tej sprawie pomoże też zakładka biała sypialnia – inspiracje od homebook.pl.

 sypialnia na poddaszu

Sypialnia w bieli: na co zwrócić uwagę?

Biel jest barwą, która do sypialni nadaje się idealnie. Uspokaja, wycisza i optycznie powiększa dostępną przestrzeń. Łatwo jednak wpaść w jej pułapkę i z czystego oraz jasnego wnętrza stworzyć laboratorium.

Białe ściany, białe meble oraz białe dodatki z pewnością wpłyną na odbiór tej przestrzeni, która będzie wydawać się surowa i nieprzyjazna. Sypialnia natomiast powinna być przede wszystkim przytulna!

Biel potrzebuje urozmaicenia

Ożywią i ocieplą białą sypialnię wszelkiego rodzaju dodatki. Muszą one współgrać z wybranym stylem całej aranżacji. W przypadku wnętrza skandynawskiego dodatki powinny opierać się na naturalnych (np. drewnianych, skórzanych, bawełnianych) materiałach, wnętrza industrialne kochają akcenty metalowe i szklane, zaś wystroje glamour – mocniejsze kolory i odważniejsze faktury.

Z całą pewnością biel pozwoli na osiągnięcie zamierzonego efektu. Jest to bowiem barwa, która sprawdzi się tak jako dominująca w przestrzeni, jak i stanowiąca tło dla pozostałych kolorów. Będzie też odpowiednia i w sypialni na poddaszu, i w innych pomieszczeniach.

Tekst partnera