Media nieustannie informują nas o kolejnej cudownej diecie odchudzającej. Czasem można odnieść wrażenie, iż wiele osób myśli tylko o tym, jak zrzucić zbędne kilogramy. Niewiele miejsca poświęca się sposobom, które pozwalają przytyć.

Niektórych ludzi natura obdarzyła niską wagę i świetną przemianą materii. Osoby, które są bardzo szczupłe, pragną zwiększyć masę ciała i tym samym ustrzec się przed złośliwymi komentarzami otoczenia.

Zdrowo nie znaczy szybko

Osoby, które pragną przytyć, powinny uzbroić się w cierpliwość. Dla naszego organizmu nie jest dobra terapia szokowa w postaci dużej ilości tłustego jedzenia – tak bowiem zazwyczaj wyobrażamy sobie sposób na szybkie przytycie. Funkcjonowanie z uczuciem ociężałości również nie jest przyjemne – dlatego też trzeba poszukać lepszego sposobu.

Odpowiednie jedzenie

W diecie osoby chcącej przytyć powinny znaleźć się tłuszcze, jednak nie te, które mają na myśli wszyscy ci dający dobre rady. Tycie nie ma polegać na szybkim złapaniu kilogramów przy jednoczesnym zrujnowaniu zdrowia, dlatego też spożywane tłuszcze mogą być tylko jednonienasyconymi kwasami tłuszczowymi. Te znajdują się w oliwie, oleju słonecznikowym, orzechach czy awokado. Nie ma ich jednak w twarogu czy tłustym maśle, tak więc te produkty nie powinny znajdować się w diecie. Inne zalecane produkty to: przetwory mleczne, jajka, drób, świeże warzywa i owoce, ryby, makarony czy ryż bogate w węglowodany, a także zdrowe przekąski – wspomniane orzechy, ziarna słonecznika czy suszone owoce.