Częstotliwość jedzenia

Minimum to pięć regularnych posiłków w ciągu dnia. Czasami nawet i więcej – ważne, aby posiłki spożywać co dwie godziny. Wtedy organizm przyzwyczai się i będzie domagał się odpowiedniej dawki kalorii, co przełoży się na wzrost wagi.

Soki owocowe

Soki owocowe są kaloryczne i zdrowe, a więc polecane osobom, które chcą przytyć. Zaleca się, aby były spożywane do każdego posiłku, a także pomiędzy nimi. Takimi sokami należy zastępować owoce bądź herbatki smakowe. Soki mają tę zaletę, iż zapewniają dodatkowe kalorie, ale jednocześnie nie powodują uczucia przepełnienia w żołądku. To na pewno jest ich ogromną zaletą, bowiem często osoby chcące przytyć obawiają się tego nieprzyjemnego uczucia pełnego żołądka, czego konsekwencją są mdłości, a nawet wymioty.

Ćwiczenia – trening siłowy

Aby przytyć, należy ćwiczyć. Nie mają to być jednak ćwiczenia cardio, podczas których skaczemy i intensywnie się ruszamy. Należy skupić się na treningu siłowym, który pozwoli na zbudowanie masy mięśniowej. Dzięki temu dodatkowe kilogramy nie pojawią się w postaci tłuszczu, a ładnie wyrzeźbionych mięśni.

Zaleca się ćwiczenia z wolnymi ciężarami (np. ze sztangami czy hantlami), wykonywanymi po kilka powtórzeń z serii z dość dużymi obciążeniami. Ważna jest też dieta – powinna być bogata w białka (należy spożywać np. sery, jajka, rośliny strączkowe czy chude mięso).

Można przytyć i to w zdrowy sposób. Należy jednak zastosować się do kilku porad i uzbroić w cierpliwość. Na przytycie potrzeba czasu, jednak warto poczekać i dokonać tego w zdrowy sposób.

Sabina Sosnowska