miłość

Kobiety różnie podchodzą do tematu związków. Często oszukują same siebie. Facet bywa dla nich sposobem na wypełnienie pustki. Kiedy związek to rzeczywiście prawdziwa miłość, a kiedy tylko iluzja?

Sposób na pustkę, niekoniecznie tą w sercu

Ludzie pragną bliskości drugiej osoby, uwagi oraz adoracji. Nie dziwi więc fakt, że trudno żyć w samotności. Niektórym kobietom wydaje się, że związek to idealny sposób na wypełnienie swojego życia. Do takich relacji dochodzi zwykle po rozstaniu z poprzednim partnerem. Wówczas kobieta, która wcześniej nie miała swoich pasji, żadnych zainteresowań poza pracą czy znajomych, wraz z facetem traci wszystko. Załamuje się jej całe życie, a przynajmniej tak twierdzi rzeczona pani. W takiej sytuacji znalezienie nowego faceta ma wypełnić jej wszelkie braki typu znajomi, organizacja czasu wolnego, a najlepiej całego życia. A bez faceta też można żyć, a co najważniejsze, należy mieć swoje życie, nawet będąc w związku. Co należy przez to rozumieć? Kobieta powinna mieć jakieś hobby, które niekoniecznie będzie dzielić ze swoim mężczyzną, do tego przyjaciół czy inne zajęcia, które będą jej towarzyszyć nawet, jeśli dojdzie do nieszczęsnego zerwania relacji. W życiu różnie bywa, a pozostanie samemu, bez jakichkolwiek alternatyw to niezbyt optymistyczna wizja. Facet to nie zapychacz dziury naszego życia, ale jej idealne dopełnienie i takie podejście z pewnością zaprocentuje w życiu kobiety.

Iluzja czy prawdziwa miłość?

Kiedy związek z facetem jest tylko naszym wyobrażeniem? Zdarzają się znajomości, które inaczej odbierane są przez obydwie strony. Bywa, że nowo poznany facet nie jest tym, czego kobieta w zasadzie oczekiwała. Jednak dochodzi do związku, gdyż pragnienie bycia z kimś czy przywiązanie jest silniejsze niż miłość. A tej próżno szukać, przynajmniej u jednej ze stron. Facet to dopełnienie fantastycznego życia kobiety. Nie jest podróbą, która ma zastąpić pełnowartościowy towar. Dlatego kobieta licząca na prawdziwą miłość musi zadbać o swoje życie – to bez faceta. Oddając się pasjom, radości chwil, inaczej patrzy się na ludzi i rodzące się relacje. Prawdziwa miłość przychodzi wtedy, gdy najmniej się tego spodziewamy. Wymarzony facet będzie wówczas kimś wyjątkowym. Wsparciem w każdej sytuacji. Z iluzji nigdy nie zbudujemy prawdziwej relacji, dobrego związku. Zaś w miłości najpierw warto być nieco egoistką, by przekonać się, że mężczyzna to nie cały świat, a jego utrata nie sprawi, że nagle zawali się nam na głowę.

miłośćFacet to osoba, która towarzysz nam w życiu. Nie zależy od niego być czy nie być kobiety. Szukając kogoś na siłę, wchodząc w toksyczne relacje, czy zalepiając tylko swój wolny czas, kobieta nie będzie w pełni szczęśliwa. Inaczej sprawa ma się wtedy, gdy nasze życie ma sens, a poznanie miłości tylko to potwierdza i jeszcze bardziej wzmacnia  niezwykłe uczucie. Ile razy zdarzają się nieudane związki czy wielka rozpacz po utracie faceta? To nie strata, ale sygnał do tego, by nieco innym okiem spojrzeć na związki i zastanowić się, czego tak naprawdę oczekujemy od życia i miłości. Facet stanie się nie tyle obiektem marzeń, a osobą, z którą możemy świadomie budować udany związek i tym samym wspólną przyszłość.

Katarzyna Antos