Felietony Styl życia

Co myśli o Tobie facet, czyli jak odczytać sygnały

co mysli o Tobie facet

Pierwsza randka jest zawsze stresującym ale też pełnym ekscytacji wydarzeniem, zarówno dla kobiety jak i mężczyzny. Po takim spotkaniu zastanawiamy się, co myśli o nas facet. Jego sygnały możemy odczytać, jeśli tylko zwrócimy na nie uwagę w trakcie randki.

Pierwsze spotkanie, czyli wyczekiwana randka

Randkowanie jest bardzo przyjemne, o ile trafimy na osobę, z którą bez problemu się dogadujemy. Pierwsze spotkanie jest otoczone aurą niepewności. W końcu dopiero się poznajemy, więc nie wiemy do końca, czego możemy się spodziewać. Obawiamy się także wpadki, tego że nie spodobamy się mężczyźnie. Chcemy wywołać jak najlepsze wrażenie. Panowie stresują się tak samo jak my, nawet jeśli dobrze to ukrywają. Dla nich to także szansa na udowodnienie, że potrafią się godnie zachować. Wiemy, że pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne. Jeśli po kilku minutach nie uciekamy w popłochu z umówionego miejsca, wymyślając bzdurne wymówki, jest szansa, że spotkanie będziemy mogli zaliczyć do udanych. O sukcesie możemy mówić wtedy, gdy dojdzie do drugiej randki. Ale zanim to nastąpi, przekonajmy się, co myśli facet, z którym się spotkałyśmy. Czy rzeczywiście jest nami zainteresowany?

Co myśli o Tobie facet?

Życie byłoby o wiele prostsze, gdybyśmy umieli czytać w myślach innych osób. Ale czy byłoby tak ciekawe? Nutka tajemnicy i niepewności podsyca zainteresowanie. Kobiety są z natury bardzo ciekawe, więc najchętniej od razu poznałyby zdanie faceta, na swój temat. Z tym musimy jednak poczekać. Możemy odczytać jego sygnały. Drobne gesty i zachowania podczas randki wiele zdradzają na temat drugiego człowieka. Eksperci od komunikacji podkreślają ogromną rolę mimiki oraz gestów. Warto więc czujnym okiem obserwować faceta podczas randki, ponieważ wyciągnięte wnioski mogą pomóc nam w rozszyfrowaniu jego osoby, przynajmniej w pewnym stopniu.

Koszula, zegarek lub telefon

Wymieniając te atrybuty, wcale nie mamy na myśli dobrego stylu mężczyzny, choć jak najbardziej to doceniamy. Chodzi o zupełnie inny aspekt a mianowicie, fakt zabawy telefonem, dotykanie zegarka czy skubanie mankietów koszuli. Takie gesty świadczą o zdenerwowaniu. Tiki nerwowe zdradzają nam, że druga osoba jest przejęta spotkaniem. Emocje świadczą o tym, że nie jesteśmy obojętni. Dlatego to dobry znak, tym bardziej jeśli to nasza pierwsza randka.

Kłamstwo wychodzi na jaw

Nasze gesty mają też swoją drugą stronę. Mogą być znakami ostrzegawczymi. Wtedy warto zwrócić na nie uwagę. Jeśli facet bawi się kołnierzykiem koszuli, pociera powieki czy brwi, to z pewnością kłamie. Jak wiemy, kłamstwo ma krótkie nogi, więc jak nie tolerujemy ściemy, dobrze zastanówmy się nad kolejnym spotkaniem.

Bariera ochronna

Skrzyżowane ręce to znak ochronny. W ten sposób barykadujemy się przed światem jak również drugą osobą. Budujemy swojego rodzaju mur, gdy nie jesteśmy pewni, co do kierunku danej relacji. Kieruje nami dystans, jaki może towarzyszyć podczas pierwszego spotkania. Gdy facet krzyżuje dłonie na klatce piersiowej oraz nogi, po prostu nie wie jeszcze, jak określić relację. Do tego potrzeba czasu, czyli kolejnych randek, na które z niecierpliwością czekamy.

Otwarta pozycja

Bardzo dobrym znakiem będzie pozycja otwarta. Pochylenie się w stronę rozmówcy, przybliżenie do niego, to efekt zainteresowania drugą osobą. Wyraźny kontakt wzrokowy, drobne gesty, potakiwanie, wsłuchiwanie się – tego szukajmy podczas rozmowy. Gdy zaobserwujemy tego typu postawę, możemy być pewne, że nasz urok osobisty zdał egzamin. Im bardziej otwarci jesteśmy, tym łatwiej nawiązać nam pozytywny kontakt z drugą osobą.

Drobne gesty i zachowania

Być może dżentelmeni już wyginęli, albo uchowały się na naszej planecie pojedyncze przypadki. Mężczyzna, który zaprasza kobietę na randkę, powinien się odpowiednio zachować. Od razu rozpoznamy faceta, którego nie zainteresowałyśmy. Nie będzie patrzył nam w oczy i nawet nie spróbuje udawać, że stara się nas słuchać. Ważne są także zachowania, które kobiety bardzo sobie cenią. Odprowadzenie kobiety, odsunięcie jej krzesła czy otworzenie drzwi samochodu to bardzo szarmanckie gesty, o których panowie często zapominają. Jeśli zaobserwujemy takowe podczas randki, to znak, że facet stara się zrobić na nas wrażenie, co oznacza, że najprawdopodobniej dostrzegł w nas coś wyjątkowego.

gestyObserwacja zachowań podczas randki, może pomóc nam w rozpoznaniu intencji faceta. To, czy nasze przypuszczenia się sprawdziły, zweryfikuje czas. Zaproszenie na kolejną randkę z pewnością będzie dowodem na to, że znajomość idzie w dobrym kierunku. Pozostaje nam więc dobrze odczytywać sygnały i bawić się jak najlepiej podczas randki.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *