Dieta Ewy Chodakowskiej - przepis na idealną sylwetkę

Jak schudnąć skutecznie i zdrowo? Niemal gotowy przepis na to trudne zadanie daje dieta Ewy Chodakowskiej – najpopularniejszej obecnie trenerki fitness, która zainspirowała rzesze Polek do dbania o sylwetkę.

Czy dieta musi być restrykcyjna?

Wiele kobiet latami zmaga się z nadprogramowymi kilogramami. Sęk w tym, że nawet jeśli – kosztem wielu wyrzeczeń – udaje im się schudnąć, zgubione kilogramy prędzej czy później wracają. Dzieje się tak z prostej przyczyny – stosując dietę, odmawiamy sobie wielu produktów, skrzętnie liczymy kalorie, a po osiągnięciu wymarzonego efektu, wracamy do starych nawyków żywieniowych. To błąd. Warto chudnąć racjonalnie – jeść dobrze zbilansowane, regularne posiłki, a zdrowe odżywianie wspomagać aktywnością fizyczną. Łącząc oba aspekty odchudzania, efekty będą trwalsze, a dieta nie będzie się nam kojarzyć z głodem i wyrzeczeniami.

Dieta Ewy Chodakowskiej - przepis na idealną sylwetkę

Żeby schudnąć, trzeba jeść

Z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę, organizm człowieka jest zaprogramowany w taki sposób, że gdy z dnia na dzień drastycznie obniżymy ilość dostarczanych mu kalorii, po początkowym etapie diety, gdy waga będzie spadać w spektakularnym tempie, dojdziemy do etapu, gdy organizm, przewidując „jeszcze gorsze czasy”, zacznie magazynować – w postaci tłuszczyku – energię „na potem”. W dodatku brak koniecznych do jego funkcjonowania witamin i składników odżywczych przełoży się na obniżone samopoczucie, kłopoty z koncentracją i ogólne rozdrażnienie. Boleśnie przekonały się o tym panie, które choć raz próbowały przetrwać popularną kilka lat temu dietę 1000 kcal.

Co warto podkreślić, wszystkie wyrzeczenia i niedogodności mogą pójść na marne, ponieważ restrykcyjne diety mają to do siebie, że zgubione kilogramy lubią wracać. Planując odchudzanie, warto więc założyć nieco wolniejszy spadek wagi, ale nieobarczony niebezpieczeństwem efektu jo-jo. I taką alternatywę daje właśnie dieta Ewy Chodakowskiej.

Dieta Ewy Chodakowskiej – zdrowo, lekko, smacznie

Popularna trenerka, autorytet w gubieniu zbędnych kilogramów i świadomym kształtowaniu sylwetki, wspomagana przez profesjonalnych, doświadczonych dietetyków opracowała dietę, która nie tylko ma pomóc w zgubieniu zbędnych kilogramów, ale również obiecuje zdrowe, lekkie i – co istotne w przypadku długotrwałego stosowania – smaczne posiłki.

Ponadto, stosowanie diety Ewy Chodakowskiej ma zminimalizować niebezpieczeństwo efektu jo-jo, którego po zakończonej diecie boimy się najbardziej.

Dieta Ewy Chodakowskiej - przepis na idealną sylwetkę

Dieta Ewy Chodakowskiej – co jeść, żeby schudnąć?

Przede wszystkim, w jadłospisie znajdują się produkty wszystkich grup. Nie ma też czasu na głód – dieta Ewy Chodakowskiej opiera się na pięciu posiłkach (trzech głównych i dwóch przekąskach). Nie jest również droga, ponieważ wykorzystywane są w niej produkty sezonowe. Co istotne, przerwy między posiłkami nie powinny być dłuższe niż 4 godziny. Na śniadania trenerka proponuje np. muesli z rodzynkami, orzechami i jogurtem, omlet w warzywami, kanapki z pełnoziarnistego, razowego pieczywa, itp. Szczegółowy opis znajdziesz na tej stronie – https://bedietcatering.pl/. Dania obiadowe w diecie Ewy Chodakowskiej to np. pełnoziarnisty makaron i pierś kurczaka pokrojona w kostkę, podawana z pomidorami koktajlowymi i sałatą, zupa krem z pomidorów z razowymi grzankami, duszona cielęcina z pieczarkami i pomidorami czy zapiekanka z makaronu i filet z soli. Na kolacje trenerka proponuje najprzeróżniejsze sałatki. O braku urozmaicenia posiłków przy stosowaniu diety Ewy Chodakowskiej nie ma więc mowy.

Wobec tak skomponowanego jadłospisu, dieta będzie nie tylko skuteczna, ale i smaczna – co z kolei pomoże w zmianie naszych nawyków żywieniowych w przyszłości tak, by problem nadprogramowych kilogramów już nas nie dotyczył.

Tekst partnera