kolagen na skórę

Jako nastolatki często chcemy dodać sobie parę lat, w tym celu korzystamy z makijażu i trików modowych. Chyba każda z nas miała taki okres w życiu, gdy pragnęła uchodzić za starszą, niż była w rzeczywistości. Mocny makijaż  i kobiece stroje miały dodawać nam, młodym dziewczynom, atrakcyjności w oczach starszych mężczyzn, którzy nas fascynowali. W miarę upływu czasu jednak dochodziłyśmy do wniosku, że chcemy wyglądać młodziej, niż wskazuje metryka. Na studiach dobrze czułyśmy się w swojej skórze i w pełni akceptowałyśmy swój wiek. Jednak po przekroczeniu ćwierćwiecza zaczynałyśmy się cieszyć, gdy ktoś brał nas za licealistkę.  Czy wiesz, że kolagen to twój naturalny sprzymierzeniec w walce o młody wygląd skóry?

Jak przebiegają procesy starzenia się skóry?

Do 25. roku życia synteza kolagenu utrzymuje się na wysokim poziomie. W praktyce oznacza to, iż skóra zachowuje młody, jędrny wygląd. Niestety, z czasem synteza kolagenu zaczyna się zmniejszać. W rezultacie skóra staje się wiotka, a pod oczami i wokół ust pojawiają się pierwsze zmarszczki. To właśnie one spędzają sen z powiek wielu z nas. Nie chcemy, aby zdradzały nasz wiek metrykalny. Nie jest tajemnicą, że w oczach mężczyzn zmarszczki odbierają nam trochę atrakcyjności. Oczywiście, każda z nas starzeje się w swoim tempie. Część kobiet boryka się ze zmarszczkami tuż po ukończeniu studiów, inne cieszą się doskonałym wyglądem nawet po 30. roku życia. To zasługa genów, zdrowego stylu życia i stosowania odpowiednio dobranych kosmetyków.

Dlaczego w okresie menopauzy skóra gwałtownie traci jędrność?

Stan skóry często pogarsza się dość mocno w okresie menopauzy. Kobiety stosunkowo długo cieszą się ładną cerą, to zasługa estrogenów. Niestety, w okresie okołomenopauzalnym czynność jajników stopniowo wygasa. W praktyce spada synteza estrogenów i gestagenów, czyli żeńskich hormonów płciowych. Oddziałują one nie tylko na płodność, ale też na stan naszej skóry. Ich niedostateczna podaż prowadzi do przyspieszenia procesów starzenia się, w tym powstawania zmarszczek.

Kolagen na włosy i skórę

Na szczęście już dziś możemy zadbać o jędrną skórę i spowolnić procesy starzenia się. Wystarczy zadbać o zbilansowaną dietę i włączyć do niej kolagen w tabletkach. Pod tą nazwą kryje się białko, które stanowi podstawowy materiał budulcowy komórek skóry. To właśnie jego niedostateczna ilość sprawia, że na naszej twarzy pojawiają się zmarszczki, które dodają nam lat.  Przykładem suplementu diety, który zawiera kolagen morski, jest Noble Health Class a Collagen. Oprócz niego we wspomnianym suplemencie diety znajdziemy cynk, biotynę, proantocyjanidyny, selen, kwas hialuronowy i witaminę C.

Kolagen właściwości

Kolagen rybi jest najlepiej przyswajalną formą tego białka.  Wykazuje on wielokierunkowe działanie. Kolagen działa na zmarszczki, a dokładniej ujmując, zapobiega ich powstawaniu, spowalniając procesy starzenia się organizmu. Wpływa on także dobroczynnie na włosy, ograniczając ich wypadanie i zapewniając im zdrowy wygląd.  Ponadto kolagen morski zapobiega powstawaniu cellulitu i rozstępów, które stanowią zmorę milionów kobiet.    Witamina C zawarta w suplemencie diety Noble Health Class a Collagen uczestniczy w syntezie kolagenu w organizmie, dzięki czemu wykazuje działanie anti-aging. Z kolei cynk zawarty w omawianym preparacie wpływa korzystnie na cerę, włosy i paznokcie.  Biotyna przeciwdziała wypadaniu włosów, a selen chroni organizm przed powstawaniem wolnych rodników, które przyspieszają procesy starzenia się. Kwas hialuronowy zapewnia włosom i skórze optymalny poziom nawilżenia, a proantocyjanidyny z pestek winogron wspomagają dobry stan zdrowia i wygląd skóry.

kolagen w tabletkach class a collagen

Suplement diety Noble Health Class a Collagen możesz kupić tutaj. Skorzystaj z 10-procentowego rabatu. KOD rabatowy: dojrzalakobieta.pl