Idealna kreska na oku – triki urodowe z Instagrama

Równiutkie, idealnie podkreślające kształt powieki kreski na oku to naprawdę ogromne wyzwanie. Są bardzo modne, wspaniale wpisują się w trendy i bardzo wiele osób je nosi. A ponieważ dobrze zrobione mogą być naprawdę niezwykle efektowne, decyduje się na nie wiele instagramowych gwiazd. Dowiedz się, jak zrobić idealną kreskę na oku, która świetnie sprawdzi się na Instagramie.

Idealna kreska na oku… no, to naprawdę trudne. Jeśli jesteś początkująca, koniecznie musisz trzymać się poniższych podstawowych zasad.

Kreska na oku – kilka podstawowych zasad

Po pierwsze – bez pośpiechu. Uda ci się narysować idealną, równą kreskę, ale tylko wtedy, jeśli będziesz robić to powolnymi, krótkimi ruchami. Jednym pociągnięciem rzadko komu udaje się ją narysować.

Po drugie – znajdź dla siebie wygodne miejsce. Kreska na oku musi być rysowana w miejscu, gdzie możesz oprzeć rękę zgiętą w łokciu. W przeciwnym razie dłoń może drżeć, a wtedy brzeg kreski nigdy dobrze nie wyjdzie.

Po trzecie – zanim postanowisz wykorzystać eyeliner z pędzelkiem, kilka razy narysuj kreskę kredką. Dzięki temu nabierzesz trochę wprawy i makijaż będzie się od razu lepiej prezentował.

Jak zrobić idealną kreskę na oku

Idealna kreska na oku musi podkreślać kształt powieki lub go korygować. Dlatego pierwszym krokiem jest zweryfikowanie, czego oczekujesz. Chcesz wydłużyć oko czy je podnieść? Od tego zależy kąt nachylenia kreski, który musisz sobie samodzielnie ustalić. Jeśli chcesz, by makijaż był trwały, koniecznie użyj bazy, na przykład kremowego cienia do powiek w neutralnym kolorze.

Pamiętaj, by robić delikatne ruchy. Najlepiej rozłóż rysowanie kreski na trzy krótkie odcinki. Wtedy istnieje większe prawdopodobieństwo, że będzie ona równa. Kreska na oku powinna być cieniuteńka jak ostrze igły w wewnętrznym kąciku. Aby sprawić, by była równa, możesz narysować nad rzęsami maleńkie kropki i później tylko je połączyć.

Zacznij od narysowania kreski wzdłuż linii rzęs. Możesz zostawić ją taką dyskretną i delikatną albo postawić na wyraźniejszą. Dla ułatwienia możesz narysować cieniuteńkie linie kredką do oczu w kolorze jasnego brązu. To będzie twój kontur, który potem wypełnisz eyelinerem. Kontur powinien biec od wewnętrznego kącika, a od 1/3 długości wyciągać w górę.

Kreska na oku – najnowsze trendy

Kreska na oku utrzymuje się w najważniejszych trendach makijażowych od dawna. Być może dlatego, że pasuje naprawdę do każdego rodzaju urody, a umiejętnie zrobiona otwiera oko i sprawia, że staje się ono o wiele bardziej wyraziste.

Królują oczywiście czarne kolory, jednakże w ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się pisaki i eyelinery w różnych, wyrazistych tonach. Bardzo ładnie prezentują się zwłaszcza niebieskie (o atramentowym odcieniu) i zielone. One właśnie najlepiej wyglądają na instagramowych zdjęciach. Odrobina koloru ożywia i podkreśla barwę tęczówki.

Tekst partnera