dojrzały związek

Miłość piękna jest, choć nie zawsze bajkowa i kolorowa. Solidny i dojrzały związek różni się od relacji, które bardziej przypominają nastoletnie zauroczenie, niż związek dwojga dorosłych osób. Czy twój związek jest dojrzały? Przekonaj się o tym!

Nie ma w nim rywalizacji

Rywalizować można w szkole lub na boisku, ale w miłości niekoniecznie. W dojrzałej relacji, która łączy szczerze zakochanych ludzi nie ma miejsca na rywalizację. Nie jest ona potrzebna. Przecież nie ma sensu rozliczać się ze wszystkiego. Po jakimś czasie warto odpuścić i porzucić te wyścigi. Nie musimy przecież pokazywać, kto jest lepszy. Związek to więź, która przede wszystkim powinna być szczera i wspierająca. A siła tkwi w połączeniu uczuć, a nie ich przepychance.

Sami załatwiacie swoje sprawy

Dojrzali ludzie, świadomi swojego zachowania, sami załatwiają swoje sprawy, a przynajmniej powinni. W związek zamieszane są zwykle dwie osoby. Obecność innych może negatywnie wpłynąć na relację. W dojrzałym związku wiesz, jak poradzić sobie ze sprzeczkami. Nie musisz za każdym razem szukać pomocy u rodziców czy przyjaciółek. W końcu to sprawa między tobą a twoim facetem.

Nie kłócicie się każdego dnia

Kłótnie zdarzają się nawet w najlepszych związkach, także tych z długim stażem. Ale kłótnie od czasu do czasu to nie to samo co codzienne pretensje i dzień rozpoczęty od sprzeczki. Jeśli związek jest na tyle szczery i dojrzały, para nie będzie kłócić się o byle co każdego dnia. Nie warto tracić cenny czas na negatywne emocje, Zamiast tego lepiej skupić się na budowaniu jeszcze bardziej trwałego związku i pięknej miłości.

Dobrze wiesz, czym jest kompromis

Ile osób, tyle różnych zdań i poglądów. Lecz w relacji łączącej dwoje ludzi istotny jest kompromis. Osoba będąca w takim związku dobrze wie, czym on jest. Umiejętność pójścia na kompromis potrafi uniknąć wielu sporów i kłótni, które wcale nie są potrzebne.

Razem rozwiązujecie problemy

związekUcieczka od problemów to dość niedojrzałe zachowanie. W dojrzałej relacji nie ma o nim mowy. Para stara się wspólnie rozwiązywać wszelkie problemy, które pojawiają się w ich życiu. Grunt, to przezwyciężanie ich razem, szukanie rozwiązań i współpraca. Najgorsze to udawanie, że problemów nie ma i wszystko jest w najlepszym porządku.

Katarzyna Antos