szczęśliwy związek

Związek to wielkie wyzwanie dla osób, które decydują się na wspólne życie. Oczekujemy, że nasz związek będzie w pełni szczęśliwy, a miłość dotrwa do grobowej deski. Piękne marzenia, jednak często popełniamy błędy, które niszczą wypracowane uczucie lub już na stracie stawiają nas na straconej pozycji. Przedstawiamy 5 rzeczy, których lepiej unikać, jeśli marzymy o naprawdę szczęśliwym i trwałym związku.

Nie poświęcaj dla faceta całego swojego wolnego czasu

Reorganizujesz swoje życie, bo właśnie poznałaś faceta i twierdzisz, że to miłość twojego życia? Wszystko brzmi bajkowo, ale co z tymi zmianami? Czy posiadanie faceta jest powodem, dla którego cały swój wolny czas trzeba poświęcić dla drugiej osoby? Absolutnie nie! Zauważ, że będąc singielką miałaś czas na kawę z przyjaciółką, zakupy czy wieczór z książką. Dlaczego więc miałabyś z tego teraz z rezygnować? Facet też ma swój czas wolny i ma prawo spotkać się z kolegami czy wyjść na mecz. Nigdy nie poświęcaj całego swojego wolnego dla faceta. Pamiętaj, że ty jesteś ważna i musisz mieć chwilę dla siebie.

Nie rezygnuj ze swoich pasji

Przez faceta przestałaś biegać? Porzuciłaś malarstwo, choć to twoja wielka pasja? Nagle zrezygnowałaś z kursu tańca? Twoje pasje, to coś, co sprawia ci ogromną przyjemność, więc dlaczego masz z tego rezygnować? Nigdy tego nie rób! Facet dziś jest przy twoim boku, ale nie wiesz, co stanie się za tydzień, miesiąc czy rok. A hobby pozostanie, może pojawią się nowe zainteresowania. Rób to, co kochasz, bez względu na to, czy jesteś w związku czy też nie.

Nie zapominaj o wdzięczności

Dziękować można za wszystko, co jest wyrazem nie tylko kultury osobistej i dobrego wychowania, ale także wdzięczności i miłości. Będąc w związku, po pewnym czasie zapominamy o takich drobnych słowach czy gestach, które podtrzymują naszą relację i nadają jej wiele ciepła. Dlatego nie zapominaj o podziękowaniu za kawę zrobioną z samego rana, za zrobienie zakupów czy inną zwykłą rzecz. Dzięki temu facet wciąż będzie czuł się potrzebny i doceniony w waszym związku.

Nie rezygnuj z celebrowania wszelkich okazji

Świętujesz tylko Walentynki czy rocznice? To wielki błąd, ponieważ warto celebrować wszelkie okazje. Sukces w pracy, miła niespodzianka czy po prostu dobra wiadomość – każda okazja jest dobra, by wspólnie ją świętować. Praktyki tego typu scalają relację, zbliżają ludzi do siebie i uczą radości z drobnostek. Nie czekaj więc na wielkie wydarzenie, tylko świętuj ze swoją drugą połówką, kiedy tylko masz na to ochotę.

Nie porównuj swojego faceta do eks

miłośćTo najgorsze co możesz zrobić – porównać ukochanego do swojego byłego. Każdy człowiek jest inny. Różni się nie tylko wyglądem, ale charakterem, poglądami czy podejściem do życia. Nie ma sensu wracać do przeszłości i zestawiać jej z teraźniejszością. Pomyśl, jak ty poczułabyś się, gdyby ktoś porównywał cię do kogoś innego. Chcesz mieć szczęśliwy związek? Skup się na tym co tu i teraz, a zwłaszcza na tej osobie, którą właśnie w tej chwili darzysz uczuciem.

Katarzyna Antos

3 KOMENTARZE

  1. Troszkę jak z poradnika dla nastolatek 🙂 Wtedy własnie spotykałam się z tym, że jedna czy druga zakochana całkowicie oddawała się chłopakowi, zapominając o koleżankach czy własnych pasjach. Myślę, że dojrzałe kobiety potrafią już bardziej dojrzale podejść do związku, chociaż mogę się mylić. Pewnie miłość w każdym wieku potrafi nieźle namieszać w głowie 🙂

  2. To prawda, że zawsze trzeba mieć kawałek własnego życia. Dzięki temu mężczyzna nie czuje się taki osaczony a z drugiej stajemy się bardziej interesujące mając swoje pasje. Tylko jak we wszystkim musi być umiar, bo mimo wszystko mężczyzna lubi być w centrum zainteresowania 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ