Najnowsze Rodzina W związku

5 rzeczy, których nie rób, jeśli chcesz mieć szczęśliwy związek

szczęśliwy związek

Związek to wielkie wyzwanie dla osób, które decydują się na wspólne życie. Oczekujemy, że nasz związek będzie w pełni szczęśliwy, a miłość dotrwa do grobowej deski. Piękne marzenia, jednak często popełniamy błędy, które niszczą wypracowane uczucie lub już na stracie stawiają nas na straconej pozycji. Przedstawiamy 5 rzeczy, których lepiej unikać, jeśli marzymy o naprawdę szczęśliwym i trwałym związku.

Nie poświęcaj dla faceta całego swojego wolnego czasu

Reorganizujesz swoje życie, bo właśnie poznałaś faceta i twierdzisz, że to miłość twojego życia? Wszystko brzmi bajkowo, ale co z tymi zmianami? Czy posiadanie faceta jest powodem, dla którego cały swój wolny czas trzeba poświęcić dla drugiej osoby? Absolutnie nie! Zauważ, że będąc singielką miałaś czas na kawę z przyjaciółką, zakupy czy wieczór z książką. Dlaczego więc miałabyś z tego teraz z rezygnować? Facet też ma swój czas wolny i ma prawo spotkać się z kolegami czy wyjść na mecz. Nigdy nie poświęcaj całego swojego wolnego dla faceta. Pamiętaj, że ty jesteś ważna i musisz mieć chwilę dla siebie.

Nie rezygnuj ze swoich pasji

Przez faceta przestałaś biegać? Porzuciłaś malarstwo, choć to twoja wielka pasja? Nagle zrezygnowałaś z kursu tańca? Twoje pasje, to coś, co sprawia ci ogromną przyjemność, więc dlaczego masz z tego rezygnować? Nigdy tego nie rób! Facet dziś jest przy twoim boku, ale nie wiesz, co stanie się za tydzień, miesiąc czy rok. A hobby pozostanie, może pojawią się nowe zainteresowania. Rób to, co kochasz, bez względu na to, czy jesteś w związku czy też nie.

Nie zapominaj o wdzięczności

Dziękować można za wszystko, co jest wyrazem nie tylko kultury osobistej i dobrego wychowania, ale także wdzięczności i miłości. Będąc w związku, po pewnym czasie zapominamy o takich drobnych słowach czy gestach, które podtrzymują naszą relację i nadają jej wiele ciepła. Dlatego nie zapominaj o podziękowaniu za kawę zrobioną z samego rana, za zrobienie zakupów czy inną zwykłą rzecz. Dzięki temu facet wciąż będzie czuł się potrzebny i doceniony w waszym związku.

Nie rezygnuj z celebrowania wszelkich okazji

Świętujesz tylko Walentynki czy rocznice? To wielki błąd, ponieważ warto celebrować wszelkie okazje. Sukces w pracy, miła niespodzianka czy po prostu dobra wiadomość – każda okazja jest dobra, by wspólnie ją świętować. Praktyki tego typu scalają relację, zbliżają ludzi do siebie i uczą radości z drobnostek. Nie czekaj więc na wielkie wydarzenie, tylko świętuj ze swoją drugą połówką, kiedy tylko masz na to ochotę.

Nie porównuj swojego faceta do eks

miłośćTo najgorsze co możesz zrobić – porównać ukochanego do swojego byłego. Każdy człowiek jest inny. Różni się nie tylko wyglądem, ale charakterem, poglądami czy podejściem do życia. Nie ma sensu wracać do przeszłości i zestawiać jej z teraźniejszością. Pomyśl, jak ty poczułabyś się, gdyby ktoś porównywał cię do kogoś innego. Chcesz mieć szczęśliwy związek? Skup się na tym co tu i teraz, a zwłaszcza na tej osobie, którą właśnie w tej chwili darzysz uczuciem.

Katarzyna Antos

Komentarze (6)

ELLE

4 lata temu

chyba zaden facet nie lubi nudnej kobiety, kotra nie ma zadnej pasji lub takiej ktora esklauje caly jego wolny czas notorycznie wydzwania sprawdza go ,porownuje z eks i jeszcze nie czuje wdziecznosci !kazdego faceta to wkkurzy po prostu!

gocjana

4 lata temu

Myślę, że będąc w poważniejszym związku, te wszystkie rzeczy są naturalne. Jak obie strony siebie szanują, to szanują też swój wolny czas, swoje pasje, pasje drugiej osoby i wychodzi to naturalnie. Jak zaczynałam swój związek, to było ładnych kilka lat temu, to od początku wiedzieliśmy, że jesteśmy gotowi stworzyć coś więcej niż tylko przelotną znajomość. I byliśmy na to gotowi, pasje akurat mamy wspólne, co było tak naprawdę jednym z powodów, dla których się poznaliśmy. Bo mydwoje, portal gdzie się poznaliśmy, dopasował nas między innymi na podstawie naszych wspólnych pasji. Ale było też więcej wspólnych cech między nami. Ale teraz, jak już jesteśmy kilka lat w związku, nie ma czegoś takiego, że druga strona w czymś ogranicza pierwszą, wręcz przeciwnie, staramy się wspólnie mobilizować, wspólnie się nakręcać, w ten sposób rozwijać nasz związek. I tego życzę wszystkim, trzeba myśleć na pewno o drugiej osobie, ale też nie można zapominać o sobie.

    ewalub

    4 lata temu

    Znam kilka par, które poznały się przez internet i tworzą już od kilku lat udane małżeństwa, tak więc to działa 🙂 I fajnie, że jest taka możliwość

pati25

5 lat temu

Nie rezygnujmy ze wszystkiego dla faceta.Nie warto.

Mindi

5 lat temu

To prawda, że zawsze trzeba mieć kawałek własnego życia. Dzięki temu mężczyzna nie czuje się taki osaczony a z drugiej stajemy się bardziej interesujące mając swoje pasje. Tylko jak we wszystkim musi być umiar, bo mimo wszystko mężczyzna lubi być w centrum zainteresowania 🙂

ewalub

5 lat temu

Troszkę jak z poradnika dla nastolatek 🙂 Wtedy własnie spotykałam się z tym, że jedna czy druga zakochana całkowicie oddawała się chłopakowi, zapominając o koleżankach czy własnych pasjach. Myślę, że dojrzałe kobiety potrafią już bardziej dojrzale podejść do związku, chociaż mogę się mylić. Pewnie miłość w każdym wieku potrafi nieźle namieszać w głowie 🙂

Zostaw komentarz