Wraz z nadejściem wiosny pragniemy zrzucić zbędne kilogramy i cieszyć się dobrą kondycją fizyczną. Upragniony cel możesz osiągnąć, decydując się na badminton.

Badminton posiada wiele zalet. Ta dyscyplina sportowa nie wymaga dużych nakładów finansowych. Na początek możemy zaopatrzyć się w paletki i lotkę z pobliskiego hipermarketu. Zakup takiego zestawu stanowi wydatek rzędu 15-20 zł. Jeśli rozpoczynamy swoją przygodę z badmintonem i nie wiemy,m czy ta forma aktywności fizycznej będzie nam odpowiadać, możemy zrezygnować z siatki.

Miejsce rozgrywki

Jako miejsce do rozgrywki meczu możemy wybrać rzadko uczęszczaną alejkę w parku lub polanę nad pobliską rzeką. Osoby, którym nie odpowiada to rozwiązanie, mogą skorzystać ze specjalnych hal. W większości polskich miast można znaleźć ośrodek, w którym znajduje się boisko do badmintona.

Poszukiwanie partnera

W przypadku badmintona najwięcej trudności może przysporzyć znalezienie partnera/partnerki. Warto porozmawiać z przyjaciółką. Wiele osób nie ćwiczy, ponieważ nie chce być obiektem kpin i niewybrednych żartów.

Badminton jako dyscyplina olimpijska

Badminton jest dyscypliną sportową, w której jednocześnie grają dwie lub 4 cztery osoby. W 1992 roku zadebiutował jako pełnoprawna konkurencja olimpijska.