Badminton – zasady

W przypadku badmintona mamy do czynienia z przebijaniem lotki za pomocą rakietki. Boisko, na którym odbywa się gra, ma postać prostokąta o wymiarach 13,4 × 6,1 m. Siatkę o szerokości 76 cm zawiesza się na wysokości 1,524 m. Masa lotki, wykonanej z 16 piórek naturalnych lub syntetycznych, powinna oscylować w granicach 4,74 g – 5,50 g.

Na mecz składają się sety, które są rozgrywane do 21 punktów lub dwóch punktów przewagi. Mecz uważa się za zakończony wówczas, gdy jeden z zawodników wygra dwa sety.

Zalety badmintona

Osoby, które grają w badmintona, nie tylko poprawiają swoją kondycję fizyczną, ale też szlifują umiejętność szybkiego reagowania.

Historia badmintona

Pozostałości cywilizacji azteckiej i chińskiej wskazują, iż w starożytności badminton cieszył się dużą popularnością. W 1870 roku w hrabstwie Gloucestershire, nieopodal Bristolu, odbył się pierwszy mecz, który sprowadzał się do podbijania lotki za pomocą rakietki. Zasady gry były zbliżone do tych, które obowiązują na olimpijskich arenach.

Choć badminton wymaga dobrej kondycji fizycznej, nie należy się zrażać. Regularnie rozgrywane mecze pozwalają cieszyć się dobrą formą, jednocześnie poprawiają samopoczucie.