7 prawd

Jesteście gotowi, by usłyszeć prawdę, w którą nie wszyscy chcą wierzyć? Myślicie, że każda zakochana para będzie szczęśliwa aż po grób? Życie nie raz potrafi zaskoczyć, tym bardziej w związku. Zwykle skupiamy się na pozytywnych aspektach miłości i życia w parze, ale co z tą gorzką stroną? Przecież też ma prawo bytu? Poznajcie 7 prawd na temat związków, które z różowej chmury zakochania, szybko sprowadzą was na ziemię.

To co inne, jest pociągające

Pociąga nas inność w pozytywnym sensie. Nietypowe zainteresowania, egzotyczny wygląd czy obcy język. Ponoć przeciwieństwa się przyciągają, więc nie dziwi fakt, że wokół nas tak wiele par, w których osoby znacząco różnią się od siebie. Ale takie połączenie dwóch żywiołów może być złudne. Namiętność i pasja w końcu się wyciszą, a wówczas odezwie się głos rozsądku. Z czasem wielkie różnice pomiędzy partnerami mogą zacząć przeszkadzać, a to już może stanowić spory problem w relacji.

Zobowiązania scalają związek

Smutną prawdą może okazać się fakt, że zobowiązania scalają związek. Przy posiadaniu dziecka, zwierzęcia czy dóbr materialnych, jak wspólne konto czy dom, trudniej nam odejść od partnera, nawet w kryzysie. Gdzieś z tyłu głowy mamy przeświadczenie, że coś nas łączy i nie jest to byle co, tylko np. kredyt na 30 lat. Mamy ogromne poczucie obowiązku i dlatego często tkwimy w relacjach bez miłości.

Życie we dwoje to nie bajka

Nasze wyobrażenia co do związku, po zderzeniu z rzeczywistością pryskają niczym mydlana bajka. Mamy swoją wizję, pragniemy szczęścia, ideałów, ale życie to nie tylko czas szczęśliwych chwil. To również próba dla partnerów, liczne problemy i sytuacje, których nigdy nie można przewidzieć. Nie zawsze jest bajkowo i kolorowo. Bywa okrutnie, a grunt, by być na tyle silnym, by sobie z tym poradzić, niekoniecznie samemu.

Różnica wartości

Ludzie mają swoje wartości, które są dla nich ważne. Różnice tych wartości mogą poróżnić partnerów. W związku warto kierować się wspólnymi priorytetami, by dążyć do osiągnięcia celów, które będą satysfakcjonujące dla obojga. Inaczej pojawią się kłótnie, brak kompromisów i ciągłe pretensje.

Inne pasje

Fascynujące jest, gdy partner ma swoją pasję, której się oddaje. Na początku to ekscytujące i podniecające. Od razu mężczyzna czy kobieta zyskuje w naszych oczach. W ramach rozwoju związku taka pasja może przeszkadzać. Partner nie będzie poświęcał nam tyle czasu, ile byśmy oczekiwali. Jeśli ta pasja nie będzie również naszym zainteresowaniem, prędzej czy później pojawią się pretensje, narzekania i spory.

Zły czas

Każdy z partnerów może mieć zły czas. Niepowodzenia w pracy, rodzinna tragedia czy wszelkie inne sytuacje mogą złożyć się na gorszy czas. Kochający i wspierający partner to zrozumie. Życie składa się przecież z różnych emocji, chwili nie tylko radości, ale i smutku. Będąc w związku nie można o tym zapominać.

7 prawdNie ma idealnych związków

Najważniejsza z wszystkich prawd – nie ma idealnych związków. Wchodząc w bliską relację z drugim człowiekiem musimy być tego świadomi. W miłości różnie bywa i należy być gotowym na wszystko. Oczywiście każdy z nas pragnie szczęścia i bezproblemowego życia, ale jak doskonale wiemy, ideały to tylko wytwór naszej wyobraźni.

Katarzyna Antos