lodówka z kostkarką

Lodówka wyposażona w podajnik lodu to praktyczne urządzenie, które służy nie tylko przechowywaniu żywności w odpowiedniej temperaturze. Dzięki funkcji kostkarki lodówka dostarcza nam bowiem także lodu, który możemy wykorzystać do przygotowywania koktajli, drinków i wielu innych. Jeśli często samodzielnie przygotowujemy kostki lodu, lodówka z kostkarką może się okazać naprawdę dobrą inwestycją. Do czego przyda nam się lodówka wyposażona w kostkarkę lodu i jakie są wady oraz zalety tego typu urządzeń?

Beko lodówki z podajnikiem lodu – standardowe czy Side by Side?

Podajnik lodu najczęściej występuje w dużych lodówkach typu Side by Side. Wynika to z prostego powodu, że kostkarka wymaga określonej ilości miejsca we wnętrzu lodówki. Lodówki Side by Side są duże, bez problemu można więc w nich zainstalować podajnik lodu, bez konieczności znaczącego zmniejszenia pojemności urządzenia.

Jednak nie tylko lodówki typu Side by Side są wyposażone w podajnik lodu. Także niektóre modele mniejszych lodówek posiadają bowiem tę praktyczną funkcję. Oferują ją m. in. występujące w standardowych rozmiarach Beko lodówki. Jeśli więc kostkarka do lodu jest dla nas potrzebna, ale nie mamy wystarczającej ilości miejsca w kuchni na dużą lodówkę Side by Side, mniejsze Beko lodówki z podajnikiem lodu będą z pewnością dobrym wyborem.

Kostkarka do lodu – w jakich sytuacjach się przydaje?

Myśląc o kostkarce pierwsze, co przychodzi nam na myśl, to wykorzystanie lodu do przygotowywania schłodzonych napojów. Dzięki podajnikowi lodu nie musimy już pamiętać o schowaniu do lodówki pojemników wypełnionych wodą. Lód mamy bowiem zawsze gotowy i w zasięgu naszej ręki. Pozwala to na przygotowanie mrożonych koktajlów i smoothie także w sytuacji, kiedy odwiedzą nas niezapowiedziani goście.

Zalety lodówki z podajnikiem lodu docenimy szczególnie w upalne dni, kiedy mamy szczególną ochotę na mrożone napoje. Dzięki podajnikowi lód jest zawsze pod ręką i za jego pomocą możemy w każdej chwili przygotować chłodne napoje dla siebie i całej rodziny.

To jednak nie wszystko! Kostkarka do lodu przydaje się także w sytuacji stłuczeń i niegroźnych wypadków. Jej obecność docenią zwłaszcza rodzice małych dzieci, które często ulegają drobnym wypadkom np. podczas intensywnej zabawy. Gotowy lód możemy bowiem szybko przyłożyć do stłuczonego miejsca i dzięki temu zapobiec opuchliźnie i złagodzić ból. Kostkarka do lodu jest więc praktycznym bajerem, którego obecność docenimy także na co dzień.

Lodówka z kostkarką – najważniejsze wady

Jak widać kostkarka do lodu w lodówce to bardzo praktyczne rozwiązanie, które jest przydatne nie tylko latem, ale również na co dzień. Jednak, oprócz licznych zalet, lodówka wyposażona w kostkarkę posiada także pewne wady.

Pierwszą z nich jest mniejsza pojemność we wnętrzu lodówki na produkty żywnościowe. Kostkarka na lód zajmuje bowiem cenne miejsce we wnętrzu urządzenia, którego nie możemy wykorzystać do przechowywania innych produktów żywnościowych. Mniejszą ilość miejsca odczujemy zwłaszcza w lodówkach o standardowych wymiarach, więc jeśli zależy nam na dużej pojemności lodówki, zdecydowanie lepszym wyborem okażą się pojemne modele Side by Side.

Drugą wadą lodówek z podajnikiem lodu jest natomiast ich cena. Niestety, lodówki wyposażone w tę funkcję są bowiem droższe w zakupie od podobnych modeli pozbawionych kostkarki. Wyposażone w podajnik lodu Beko lodówki w Neonet.pl kupimy bowiem w cenie ok. 2500 zł za lodówkę o standardowych rozmiarach i ok. 3500 zł za lodówkę typu Side by Side.

Każdy z nas musi więc samodzielnie ocenić, czy naprawdę potrzebuje lodówki wyposażonej w podajnik lodu. Funkcja ta z pewnością okaże się bardzo przydatna, jeśli często korzystamy z lodu i nie chcemy tracić cennego czasu na jego samodzielne przygotowywanie.

Tekst partnera