Najnowsze Rodzina W związku

Tajemnice w związku

tajemnice

Relacja między dwojgiem ludzi powinna opierać się na szczerości i wspólnym zaufaniu. Wszelkie tajemnice w związku nie służą pozytywnemu rozwojowi. Prędzej czy później wyjdą na jaw, a wtedy może być już za późno, by ratować uczucie.

Skrywane uczucia

Związek, czy to partnerski czy małżeński zwykle opiera się na miłości. Tej zaś towarzyszą inne uczucia. Czasami pozytywne a innym razem wręcz destrukcyjne. Miłość może mieć różne oblicza. Szczęśliwa i piękna jest efektem prawdziwego uczucia, które połączyło dwoje ludzi. Gdy bywa zaborcza i obsesyjna, sytuacja staje się niebezpieczna dla partnera czy partnerki. Skrywane uczucia, wychodzące na powierzchnię mogą wyrządzić wiele szkód lub sporo dobrego. Wszystko zależy od emocji i tego czym się kierujemy. Niestety miłość potrafi zaślepić wszystko wokół, co nie zawsze prowadzi do szczęśliwego zakończenia.

Tajemnice w związku

Tajemnice mogą dotyczyć zupełnie błahych sprawa jak i tych, których za żadne skarby świata nie zamierzamy wyjawiać. Co innego jeśli tajemnica dotyczy informacji na temat znajomej a naszego partnera lub nas samych. Sekrety mogą zaszkodzić naszemu związkowi, ponieważ nikt nie lubi, gdy zataja się przed nim pewne informacje czy fakty. Miłość powinna opierać się na całkowitej szczerości. Ktoś nas kocha i ufa nam, więc oczekuje tego samego w zamian. Okłamując ukochaną osobę ranimy ją, w najgorszy możliwy sposób. Odkryte przypadkiem tajemnice mogą zaboleć bardziej niż szczere wyznanie, nawet jeśli chodzi o poważny i niezwykle trudny problem. Ludzie obawiają się otwartości, dlatego że nie chcą zostać skrzywdzeni. Nie zdradzają wszystkiego an swój temat drugiej połówce, ponieważ tak jest dla nich bezpieczniej. To pewnego rodzaju skorupa ochronna, zabezpieczenie przed złamanym sercem. Ale czy skuteczne, czy to nie oszukiwanie samego siebie i życie w kłamstwie?

Moje tajemnice

Przemilczenie drobnostki to nic w porównaniu z poważnym problemem. Taka tajemnica zawsze będzie stanowiła przeszkodę w utrzymaniu szczęśliwego związku i rozwoju relacji. Żyjąc w ciągłym strachu, że partner odkryje nasz sekret, nie będziemy w stanie cieszyć się z bliskości. Zatajanie informacji może pogłębić inne problemy, z których trudno będzie się wyplątać. Ciągłe napięcie oddala od siebie ukochanych, co w efekcie może doprowadzić do zakończenia związku. Stracone zaufanie bardzo ciężko ponownie odzyskać, tak samo jak poczucie bezpieczeństwa.związek

Szczera rozmowa to podstawa w międzyludzkich relacjach. Zamiast skrywać tajemnice, lepiej stworzyć taki związek, gdzie nie będziemy musieli niczego ukrywać. Jeśli mamy jakiś problem, druga osoba powinna nam pomóc, bo również na tym polega miłość i wspólne życie. W innym przypadku warto zgłosić się do specjalisty. Terapeuta pomoże rozwiązać nasze problemy, ale tylko od nas zależy jak potoczy się nasz związek. Zanim cokolwiek przemilczymy zastanówmy się dokładnie, czy to na pewno dobre rozwiązanie. Nie chcemy przecież stracić bliskiej osoby.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

Emilly27k

8 lat temu

Dzięki szczerej rozmowie poznajemy naszego partnera lub partnerkę. Dobrze jest znać prawdę, a nie unikać jej.

pati25

8 lat temu

Każdy ma jakieś tajemnice,których nie ujawnia partnerowi.Bo nigdy nic nie wiadomo jak dalej ułoży się w związku

filodendron 2

8 lat temu

Na ogół druga osoba takie tajemnice wykorzystuje przeciwko drugiej, np. w kłótni ,czy na rozprawie rozwodowej. W idealnej sytuacji należałoby mówić szczerze o wszystkim ,ale nie ze wszystkimi można.Na pewno tak jest lepiej z moralnego punktu widzenia.

Ewa Alchimowicz

8 lat temu

kazdy chyba ma prawo do wlasnych sekretow ,do kart ktorych nie odkrywa sie przed partnerem zeby kiedys przeciwko nam nie wykorzystal , przynajmniej ja nie uznaje inaczej

Zostaw komentarz