Felietony Najnowsze

Czy On zostawi dla mnie żonę? Dylematy „tej trzeciej”, czyli kochanki

związki

Stało się, chociaż nie miałaś tego w planach zostałaś „tą trzecią”, czyli kochanką. Na co dzień jest cudownie. Twój kochany dba o Ciebie, zabiega o wspólny czas. Aura tajemniczości towarzysząca waszym spotkaniom jest bardzo podniecająca. Dostajesz upominki, jadacie w dobrych restauracjach.

Jest prawie idealnie. „Prawie”, bo każde święta, urlopy, większość weekendów musisz spędzać sama. Gdy jesteś chora, on nie przybiegnie by wykupić Ci lekarstwa. Urlopu też nie spędzicie razem bo on ma rodzinę. A Ty? Ty coraz bardziej chciałabyś żeby on odszedł od żony i założył rodzinę z Tobą. Przecież, jak jesteście razem on narzeka na żonę. Mówi, że tamten związek się wypalił i dawno już by odszedł, gdyby nie (opcje do wyboru): dzieci, wspólny kredyt, wspólny dom, wspólna firma itp. Wiesz jednak, że niektórym się udaje. On naprawdę zostawia swoją rodzinę i zakłada nową – z kochanką. Wiesz, że to niemoralne życzyć drugiej kobiecie rozpadu związku, ale i tak chciałabyś wiedzieć, po czym poznać że istnieją choć minimalne szanse by on zostawił dla Ciebie żonę.

Przesłanka 1

Mężczyzna, który już raz zostawił żonę dla innej kobiety, z większą łatwością postąpi tak samo po raz kolejny. Zatem jeśli upatrzyłaś sobie mężczyznę, który jest w kolejnym związku małżeńskim, Twoje szanse na jego zdobycie są większe.

Przesłanka 2

Mężczyźni w kryzysie wieku średniego lub mężczyźni w wieku 50+ są bardziej skłonni do rozpoczęcia nowego życia z kolejną kobietą u boku. Mężczyźni wywodzący się ze wspomnianych grup wiekowych często robią bilans swojego dotychczasowego życia. Jeśli wypadnie on niekorzystnie są skłonni do wprowadzenia radykalnych zmian w życiu, łącznie z wymienieniem małżonki na „nowszy model”. Tylko czy ta zmiana będzie trwała? Mężczyźni dokonujący zmian w sytuacji kryzysowej często ich żałują i chcą wrócić do stanu poprzedniego, gdy sytuacja się ustabilizuje. A to nie wróży dobrze przyszłości nowego związku.

Przesłanka 3

Poznaliście się w pracy, spędzacie ze sobą dużo czasu i wiele was łączy, także w życiu pozazawodowym. Sex nie jest jedynym spoiwem waszego związku. Związki, które powstały w pracy mają dużą szansę na przetrwanie. W pracy spędzamy dużo czasu i często staje się ona odskocznią od nieudanego życia rodzinnego. Liczne wyjazdy, delegacje, towarzyszący im alkohol sprawiają, że niektórym „puszczają hamulce” i dopuszczają się zdrady. Taka zdrada może mieć charakter jednorazowy, ale jeśli dojdą do tego rozmowy w „blasku księżyca”, w wyniku których dowiemy się np. że mamy wspólne pasje to taka relacja ma dużą szansę na kontynuację i przerodzenie się w trwały związek. Twoje szanse rosną, jeśli są to pasje, których nie akceptuje żona (i nie mam tu na myśli ciągot do innych kobiet;)).

Przesłanka 4

Mężczyzna i jego żona realizują różny model rodziny po zwarciu związku małżeńskiego. Np. mężczyzna bardzo chce mieć dziecko, a jego żona woli poczekać z decyzją, aż (opcje do wyboru): będą mieli więcej pieniędzy, stać ich będzie na własny dom pod lasem, odniosą sukces zawodowy. Jeśli on trafi na swojej drodze na kobietę, która zechce mu dać dziecko i stworzyć z nim model rodziny, o jakim marzy, wtedy istnieje duża szansa na to, że ciężarna kochanka zostanie jego kolejną żoną.

Przesłanka 5

kochanka

Twój kochanek autentycznie się w Tobie zakocha. Różne są przyczyny zawarcia związku małżeńskiego. Decyzja ta może być spowodowana: nieplanowaną ciążą, obawą przed samotnością, naciskami ze strony rodziny. Takie związki od początku są skazane na niepowodzenie, a ludzie w nich tkwiący są nieszczęśliwi. Mają do siebie pretensje, nie ma między nimi szacunku, czułości, kłócą się nie tylko o rzeczy ważne ale i o błahostki. Dopóki nie znajdą bodźca by zakończyć toksyczny związek, tkwią w nim. Jeśli Twój kochanek żyje w takim związku, a Ty obdarzysz go miłością, troską, zainteresowaniem; sprawisz że poczuje się przy Tobie pożądany i potrzebny masz szansę, by odebrać go żonie i rozpocząć nowe życie u jego boku.

Bez wątpienia istnieją mężczyźni gotowi pozostawić żony dla swoich kochanek. Należy jednak pamiętać, że w większości przypadków kochanki są traktowane jako odskocznia od rutyny codziennego życia. Są promykiem, iskierką, cudownym prezentem, ale nie są w stanie zastąpić żon. Czasy się zmieniły, ale mimo wszystko kobieta odbierająca męża innej kobiecie jest piętnowana przez społeczeństwo. Żony są w stanie wybaczyć mężom zdradę. Odrzuconej kochance ciężko będzie wybaczyć sobie lata zmarnowane na pogoni za kimś, kto nigdy nie był tak naprawdę ich.

www.joannaplak.pl

Komentarze (3)

pati25

8 lat temu

Interesujący artykuł.Kobiety,które zostają kochankami często nie dbają o uczucia innej kobiety.Nie patrzą na to,że krzywdzą inną kobietę,dzieci.Mają tylko wzgląd na własne zadowolenie,szczęście.Ale szczęścia nie buduje sięna krzywdzie kogoś innego

filodendron 2

8 lat temu

Ja nigdy nie wdawałam się w takie sprawy, ja nie chę skrzywdzić innej kobiety i nie chcę być skrzywdzona. Ale wiem ,że kobiety często nie liczą się z tym.Komplikują życie innym kobietom i ich dzieciom.Czy warto ? Podobno fascynacja trwa tylko 3 miesiące. No ale jeszcze może zdarzyć się tak ,że napotka się na wielką miłość i co wtedy?

Ewa Alchimowicz

8 lat temu

ciekawy rzeczywiscie artykół ,duzo jest tych rozmiatych przeslanek rzeczywiscie

Zostaw komentarz