Zielona herbata przyjazna kobiecie

Wszyscy wiedzą, że zielona herbata ma nieocenione właściwości dietetyczne i kosmetyczne. Jednak na tym nie kończą się zalety tego naturalnego przysmaku. Dlaczego zielona herbata jest szczególnie przyjazna kobietom?

Istnieje wiele gatunków zielonej herbaty, każdy z nich ma swoje unikalne właściwości smakowe, ale wszystkie w jednakowym stopniu wspomagają nasze zdrowie. Choć tradycja dalekowschodnia od tysiąca lat wskazuje na dobroczynne działanie zielonej herbaty na nasze dolegliwości, jednak współcześni badacze woleli się przyjrzeć krytycznie zaletom przypisywanym zielonej herbacie.

I oczywiście musieli potwierdzić to, co Chińczcy wiedzą od dawna: codzienne picie zielonej herbaty po prostu doskonale działa na nasze ciało – zmniejsza ryzyko chorób krążenia, obniża poziom złego cholesterolu, walczy z nadwagą, zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych. Trzeba ją tylko pić długo i regularnie.

Właściwości zielonej herbaty

Cóż takiego zawiera zielona herbata, co czyni ją wyjątkową? Odpowiedź brzmi – taniny, czyli naturalne garbniki, które odpowiadają za specyficzną goryczkę herbaty. Są to polifenyle o bardzo silnych właściwościach antyoksydacyjnych, czyli antyutleniających.

To właśnie dzięki tym właściwościom zielona herbata skutecznie walczy z wolnymi rodnikami, działa detoksykująco i antybakteryjnie. Nas interesuje szczególnie ta ostatnia cecha – walka z bakteriami.

7 KOMENTARZE

 1. ja niestety nie przepadam za zielona herbata, smak mi nie odpowiada to raz, a dwa nie lubie lisciastych herbat jest inne parzenie ,trzeba troche sie pobawic

  • Czy ja wiem, że trzeba się pobawić? Do takich herbat kupuje się zaparzaczki. Ja kupiłam kubek z koszyczkiem do zaparzania. Wrzucam tam herbatę, zalewam i po kiilku minutach wyciagam koszyczek, tak jak wyciaga się saszetkę. Jest przy tym tyle samo pracy 🙂
   Poza tym herbaty liściaste to pierwszy sort, a saszetki to są śmieci pozostałe po liściach i granulkach.

   • Też mam specjalny dzbanek do parzenia zielonej herbaty. Nawet jeżeli ktoś nie ma to i tak warto się pobawić ze względu na właściwości herbaty

    • Zgadzam się z Tobą. Ja nawet ostatnio namówiłam moją mamę na zielona herbatę. Troszke obawiałam się, że nie bedzie zachwycoa tym smakiem i zniechęci się. Ale na szczęscie okazało się, że mama polubiła smak zielonej herbaty. Kupiłam jej dwie zaparzaczki, aby używała tej, która bardziej będzie jej pasowała. Mama jest zadowolona, a ja jeszcze bardziej, bo tu przecież chodzi o nasze zdrowie.

 2. Bardzo lubię zieloną herbatę i cenię za własciwości. Dużo wiedziałam o działaniu zielonej herbaty, ale takim wewnątrz organizmu. Nie wiedziałam, że ma dodatkowo dzialanie antyseptyczne i można stosować ją zapobiegawczo i wspomagająco w higienie intymnej.

 3. Lubię zieloną herbatę. Każdy może znaleźć takie smak, który będzie jego ulubionym. Są różne dodatki, np. z owocem granatu, żurawiną, cytryną.

  • Ja mam swój ulubiony sklep internetowy gdzie kupuję swoje zielone herbaty. Raz na jakiś czas jest taka akcja jak darmowa dostawa, więc przeważnie korzystam wtedy z okazji i kupuję po dwa opakowania. Akurat wystarcza mi to do kolejnej takiej akcji.
   Mam swoje ulubione smaki, ale jeśli pojawi się jakas nowa mieszanka to chętnie próbuję nowości.
   Zawsze kupuję herbatę z dodatkami owoców i kwiatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ