Wypełniacze – pod tą nazwą kryją się substancje, których wstrzyknięcie w skórę potrafi odmienić nasz wygląd – powiększyć, nawilżyć i uatrakcyjnić usta, zwiększyć objętość policzków czy brody.

Wypełniaczy używamy, bz skutecznie walczyć z efektami starzenia się skóry – zmarszczkami i zmianami konturu naszej twarzy, która niestety z wiekiem przybiera mniej atrakcyjny kształt przypominający literę „U”. A przecież bardzo wiele w naszym życiu zależy od pierwszego wrażenia. Pierwszego wrażenia, które kształtuje się w znacznej mierze na podstawie obserwacji naszej twarzy.

Podstawowym wypełniaczem stosowanym zarówno do eliminowania zmarszczek, poprawiania owalu twarzy, powiększania ust, jak i głębokiego nawilżania skóry jest kwas hialuronowy. Z punktu widzenia budowy należy on do polisacharydów. Jest substancją o konsystencji gęstego żelu, która naturalnie występuje nie tylko w ludzkim organizmie, lecz także w organizmach większości istot żywych, w tym i bakterii. Od dawna używany jest w rozmaitych gałęziach medycyny jak ortopedia, reumatologia, a nawet okulistyka. Cieszy się opinią skutecznego i bezpiecznego.

W organizmie zdrowego, młodego człowieka kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem. Wiąże on wodę w skórze właściwej (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać nawet 250 cząsteczek wody!), zapewniając jej jędrność i sprężystość. Z upływem czasu jego ilość maleje, co jest jedną z przyczyn powstawania zmarszczek. Dlatego też stosuje się go do ich eliminacji. Należy pamiętać, że jest on środkiem bezpieczniejszym od botoksu, jednak znajdującym zastosowanie przede wszystkim przy redukcji zmarszczek statycznych, których powstawanie nie jest związane z ruchami mimicznymi twarzy.