Zielona herbata a NTM

Nietrzymanie moczu, czyli NTM, to schorzenie objawiające się niekontrolowanym wyciekiem moczu w różnych sytuacjach, najczęściej pod wpływem wysiłku (dźwiganie ciężarów, kichnięcie, kaszel, bieg). Może być lekkie – zaledwie kropelka – ale nawet wtedy stanowi poważny problem higieniczny.

Kojarzycie charakterystyczny zapach moczu? Powstaje on w wyniku pracy bakterii, które namnażają się w sprzyjającym im środowisku. Nawet odrobina moczu, która zostanie na naszej skórze lub bieliźnie, zwiększa ryzyko odparzeń skóry. Nie mówiąc już tym, że po prostu wstydzimy się nieprzyjemnego zapachu moczu. Osoby cierpiące na NTM do tego stopnia boją się, że epizod wydarzy im się w miejscu publicznym, z dala od toalety, że w ogóle przestają wychodzić z domu.

Jak zaradzić nieprzyjemnemu zapachowi? Odpowiedź jest prosta – wykorzystać antybakteryjne właściwości zielonej herbaty! Nie tylko zapobiegnie ona rozwojowi bakterii, ale również zadba o naszą skórę. Dlatego też eksperci  Seni Lady Comfo wzbogacili superchłonne wnętrze wkładek urologicznych wyciągiem z liści zielonej herbaty Camelia sinensi.

Zielona herbata we wkładkach urologicznych Seni Lady Comfort jest najlepszym przyjacielem intymności kobiety. A z takim przyjacielem codzienność z NTM przestaje być wyzwaniem.