8 i 9 listopada br. Grupa Artystyczna Fifik i Pepe oraz Przyjaciele zawita do Jastrzębia Zdrój, gdzie w Galerii Jastrzębie będzie zachęcać do czytania dzieciom książek.

Organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele ciekawych atrakcji takich jak: malowanie twarzy, fotostady, wielkie klocki, gra w dmuchanego darta, wspólne opowiadanie bajek. Nie zabraknie także konkursów z książkowymi nagrodami.
Przedsięwzięcie wspierane jest przez znane wydawnictwa specjalizujące się w literaturze dla dzieci i młodzieży: Znak, Martel, Dreams, Nasza Księgarnia, Olesiejuk, Literatura, Dookoła Świata.

Współorganizator kampanii Michał Majcher zachęca do uczestnictwa w wydarzeniu:
“Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w tym wspaniałym spotkaniu z lekturą. Nasza kampania to nie tylko akcja informacyjna dla rodziców, w której zachęcamy do wspólnego rodzinnego czytania, ale także gwarancja wspaniałej zabawy dla wszystkich dzieci.”

“Propagując idee czytania zwracamy także uwagę na to jak ważne w procesie wychowania jest wspólne spędzanie czasu z dzieckiem. Współcześni rodzice są bardzo zapracowani, zatem wspólna lektura pod koniec dnia to idealny sposób na rozwój więzi rodzinnych.Chcąc dotrzeć do jak największego grona rodziców podjęliśmy współpracę z najchętniej odwiedzanymi galeriami i centrami handlowymi w Polsce.“ – dodaje Malwina Turek, odpowiedzialna za dobór miejsc, biorących udział w kampanii.

Bieżące informacje na temat organizowanych eventów moża uzyskać na stronie organizatora www.fifikipepe.pl oraz facebooku.