Fitness Najnowsze

Wsiądź na rower!

wsiądź na rower

I przyszedł maj, a wraz z nim ochota na aktywność. Choć wciąż czekamy na prawdziwie wiosenną pogodę, coraz częściej wstajemy z kanapy, by korzystać ze świeżego powietrza. Nasze zdrowie na pewno się za to odwdzięczy. Wsiądź na rower i doceń korzyści płynące z jednośladu!

Odrobina ruchu wiosną

Ruch to zdrowie, każdy zgodzi się z tym stwierdzeniem. Wiosną warto przesiąść się na rower. Nie dość, że jest ekologicznym środkiem transportu, wspomoże naszą kondycję i pozwoli ominąć codzienne korki. Tyle zalet w zaledwie dwóch kółkach. Aktywność fizyczna to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu. Z pewnością lepszy niż zaleganie na kanapie przed telewizorem. Kobiety bardzo często narzekają na dodatkowe kilogramy, które przybyły im po zimie. Wiosna zachęca do ruchu, tym bardziej, że nieuchronnie zbliżają się wakacje, podczas których każdy pragnie prezentować się jak najlepiej. Najwyższa pora wyciągnąć rowery z piwnic czy garaży i zacząć z nich korzystać!

Czas na rower

Aktywny tryb życia nie musi być związany z wieloma godzinami treningów. Nie wszyscy mają czas, by kilka razy w tygodniu biec na siłownię. Doskonale to rozumiemy. Nasz czas, dobrze zorganizowany możemy tak wykorzystać, by w codziennym grafiku nie zabrakło dawki ruchu. Większość z nas każdego ranka zmierza do szkoły czy pracy. A gdyby tak zamienić autobus czy samochód na rower? Będzie taniej, przyjemniej i aktywniej. A być może także szybciej, gdyż rower sprawnie pominie korek na drodze. Codzienna przejażdżka rowerem to doskonałe wsparcie dla pracy serca, mięśni nóg i ogólnej wydolności organizmu. Wielu sportowców czynnie uprawia jazdę na rowerze, co jest częścią treningów. Podczas jednej godziny jazdy możemy spalić wiele kalorii, więc tym bardziej warto wsiąść na rower. Wzmacniając organizm przeciwdziałamy rozwojowi wielu chorób. Jazda na rowerze polecana jest cukrzykom oraz osobom w grupie ryzyka. Pomoże uporać się z nadwagą czy wysokim poziomem cholesterolu. Dodatkowo pięknie wyrzeźbi nasze łydki, które z dumą będzie można zaprezentować latem. Zniweluje bóle kręgosłupa i przeciwdziała osteoporozie. Wsiadając na rower zapominamy o stresie, szybko schodzi z nas napięcie, dlatego powrót z pracy na dwóch kółkach będzie lepszym lekarstwem niż kolejny pączek.

Rowerem po całym mieście

roweryProblemem może okazać się brak roweru. W większości dużych miast możemy o tym zapomnieć. Rozwiązaniem są bowiem rowery miejskie. Ich wypożyczenie to minimalny koszt, a zwykle pierwsze 30 minut jazdy jest bezpłatne. Warunkiem jest zarejestrowanie w systemie wypożyczeń. Stacje zlokalizowane w całym mieście pozwalają na sprawną jazdę o każdej porze dnia i nocy. Rowery są na bieżąco serwisowane, a aplikacje ułatwiają wypożyczenia i zwroty. Rowery miejskie to świetny sposób na rozładowanie natężenia ruchu samochodowego i wielka zachęta do aktywnego trybu życia w wielkim mieście. Wyjeżdżając na weekend warto poszukać pobliskich wypożyczalni rowerów, ponieważ zwiedzanie okolicy może dostarczyć nam wielu pozytywnych wrażeń. W Polsce istnieje wiele malowniczych tras rowerowych, więc nic, tylko wyruszyć w ich odkrywanie, oczywiście na rowerze!

Katarzyna Antos

Komentarze (7)

ewalub

5 lat temu

No i już po rowerowym sezonie, Szkoda. Bardzo lubię taką aktywność, a niestety po tym lecie czuję jakiś niedosyt. Brakło mi czasu na jeżdżenie tyle ile bym chciała

Mindi

5 lat temu

Jeszcze zima trzyma a ja już myślami jestem przy przejażdżkach rowerowych 🙂 Nie mogę się doczekać ciepłej pogody. Myślę, że jak tylko mrozu nie będzie do oddam mój rower do przeglądu aby był gotowy gdy nadejdzie wiosna.

ewalub

6 lat temu

Od niedawna znowu mam rower więc mogę tak przyjemnie i aktywnie spędzać wolny czas.

Tess

6 lat temu

Zawsze lubiłam jeździć na rowerze. Teraz nie mogę, zdrowie mi na to nie pozwala. Jest mi smutno jak widzę gdy ktoś jedzie.

Mindi

6 lat temu

W moich okolicach jest wiele tras rowerowych. Wiele z nich jeszcze nie odkryłam i w tym roku zamierzam je poznać z mężem. Oczywiście będę próbowała namówić młodsze dzieci na takie rowerowe wycieczki, zaplanuję ciekawe przystanki. Także uważam, że to świetny relaks i przygoda.

pati25

6 lat temu

Wycieczki rowerowe to super spędzenie czasu z rodziną.To miła forma ruchu na świeżym powietrzu.Pogoda sprzyja takim wycieczkom rowerowym 🙂

Aneczka2015

6 lat temu

Kocham wycieczki rowerowe- to moja ulubiona forma sportu i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu 🙂

Zostaw komentarz