Fitness

Wrotki i rolki

But i kilka kółek. Czy może być coś prostszego i dającego więcej frajdy? Jazda na wrotkach lub rolkach to świetny sport i zabawa.

But i kilka kółek czyli wrotki i rolki. Czy może być coś prostszego i dającego więcej frajdy? Jazda na wrotkach lub rolkach to świetny sport i zabawa.

Dynamiczny, odprężający i na pewno wprawi cię w doskonały nastrój. Martwisz się, że ze względu na wiek jazda na wrotkach nie jest już dla ciebie? A może nawet nigdy nie próbowałaś? Jeśli cieszysz się nienagannym zdrowiem i ruch jest dla ciebie przyjemnością, to nie ma na co czekać!

Kto jeździ na wrotkach?

Jazda na wrotkach to sport cieszący się wielką popularnością nie od dziś. Historia tego pomysłowego wynalazku rozpoczęła się już w 1790 roku we Francji od jego zaprojektowania przez Francuza Vanllede. Kto na nich jeździ?

Wszyscy! A zaczynają już dzieci w wieku od 4 roku życia, gdy nauka jest naprawdę prosta. Co prawda wymaga ona uciążliwa i bolesna, ale jazda na wrotkach i rolkach po prostu się opłaca. Rodzaj tej aktywności pomoże ci wzmocnić mięśnie pośladków, ud i bioder.
Prowadzisz siedzący tryb życia? Tym bardziej ruch jest dla ciebie wskazany, by poprawić swoją kondycję fizyczną.

Najważniejsze żeby pamiętać, że na jazdę na wrotkach, czy też na dość podobnych rolkach, nigdy nie jest za późno. Warunkiem jest twój stan zdrowia. Jeśli czujesz się sprawnie, a intensywny wysiłek fizyczny nie sprawia ci kłopotów zdrowotnych, warto pośmigać na tym mądrym wynalazku.

Jak się wyposażyć? Zakupy w sklepie czy sieci?

W przypadku wrotek i rolek poleca się osobiste zakupy w sklepie. To bardzo popularna rzecz i dostaniesz Produkt ten należy bardzo dokładnie sprawdzić i dopasować do nogi. Od tego zależeć będzie komfort jazdy i bezpieczeństwo użytkownika. Rozmiar nie może być w żadnym wypadku niedopasowany. Nie zapominaj, że jazda na wrotkach to sport dynamiczny i najdrobniejszy szczegół w budowie i jakości buta lub kółek, mogą zadecydować o twoim zadowoleniu.

Mierząc wrotki  i rolki w sklepie, pamiętaj by zapiąć je na sztywno. Wtedy spokojnie ocenisz czy przypadkiem twoja kostka zbytnio się nie chwieje lub but nie jest za wysoki lub za niski.

Pamiętaj o bezpieczeństwie

Wybierając się na wrotki i rolki nie zapominaj, że mimo wszystko to sport, który niesie ze sobą ryzyko upadku, potłuczenia a w naprawdę pechowych przypadkach złamania kości. To dlatego prócz wygodnych i bezpiecznych butów, warto zaopatrzyć się w kask, który ochroni głowę, nałokietniki (chronią łokcie), nakolanniki (chronią kolana) oraz zadbać o usztywnienie nadgarstków.

Komentarze (2)

pati25

9 lat temu

Taka jazda na wrotkach czy rolkach daje dużo przyjemności.To miłe spędzenie czasu z aktywnością fizyczną

eve

9 lat temu

u mnie dookola jeziora duzo mlaodych kobiet jezdzi na rolakch i mnie to sie bardzo podoba

Zostaw komentarz