Chyba wszystkie kobiety marzą o zgrabnych, jędrnych nogach (ja sama oddaję się takim marzeniom prawie każdego dnia). O ile na długość naszych nóg raczej nie mamy wpływu, to na ich wygląd – zdecydowanie tak.

Jak ujędrnić nogi?

Na to pytanie próbuje odpowiedzieć wiele kobiet każdego dnia. Nie oszukujmy się, cudów nie ma i przez tydzień nie ujędrnimy nóg tak, aby wyglądały bosko. Jeśli chcemy świetnie wyglądać w szortach lub w stroju kąpielowym, to musimy o tym pomyśleć zawczasu.

Aby ujędrnić nogi, należy działać w kilku obszarach: ćwiczenia, dieta, masaże, peeling, balsam. Nic odkrywczego, ale właśnie te tradycyjne metody są najskuteczniejsze.

Ćwiczenia

Na zgrabne nogi jest wiele ćwiczeń. Ważne, aby regularnie je wykonywać i odpowiednio zwiększać ich ilość. Przed ćwiczeniami wymagana jest rozgrzewka – minimum 5 minut pajacyków, skoków na skakance, rozciągania czy marszu w miejscu.

Jakie są świetne ćwiczenia na ujędrnienie nóg?

  • wypady na boki – należy stanąć prosto z rękami ułożonymi na biodrach i złączonymi stopami, ale tak, aby prawa stopa była obrócona na zewnątrz, następnie należy wykonać wypad prawą nogą w bok, uginając ją lekko w kolanie (lewa noga musi być trzymana prosto), a potem wrócić do pozycji wyjściowej i powtórzyć ćwiczenie drugą noga – i tak po 10 razy na każdą nogę